Florystyka jest niesamowitą dziedziną, której wykonywanie nie byłoby tak obfite i kreatywne, gdyby nie możliwość wykorzystania artykułów florystycznych. Na podstawie zakupów w naszym sklepie florystycznym, stworzyliśmy listę najlepszych i najczęściej wybieranych artykułów przez florystów i pasjonatów florystyki.

Gąbka florystyczna

Jest pierwsza na liście najczęściej kupowanych, najpraktyczniejszych, i najbardziej pomocnych. Każdy, kto choć raz miał do wykonania ślubne dekoracje lub jakiekolwiek większe aranżacje kwiatowe, ten wie, jak niesamowicie przydatny jest ten produkt. Gąbka florystyczna w kolorze zielonym, przeznaczona do kwiatów żywych, dostarcza na bieżąco wodę do łodyg roślin, dzięki czemu pozwala zachować piękny wygląd przez dłuższy czas. Dodatkowo ogromny wybór wyrobów z gąbki florystycznej ułatwi wykonywanie prac w określonych formach i kształtach.

Klej florystyczny

Do podstawowych technik stosowanych we florystyce należy technika klejenia. Polega na łączeniu elementów konstrukcji, kompozycji w jedną całość. Do tej techniki wykorzystywany jest właśnie klej florystyczny, który możemy podzielić na klej na gorąco i klej na zimno. Klej we florystyce wykorzystywany do kompozycji kwiatowych, girland, dekoracji, stelaży i konstrukcji kwiatowych. Ma za zadanie łączyć kwiaty, materiały, drewno, tworzywa sztuczne i metalowe.

Drut florystyczny

Kolejne ważne miejsce i szerokie zastosowanie we florystyce znajduje drut florystyczny. Używany do kompozycji z żywych oraz sztucznych kwiatów. Podzielny na zastosowanie ze względu na jego grubość, a nawet kolor. W żywych kompozycjach i dekoracjach używa się go do wzmocnienia słabych łodyg liści i kwiatów (technika drutownia roślin). Taki zabieg zapobiega przedwczesnemu opadaniu okazów, które mają do tego predyspozycje, ponieważ np. ich łodygi wyginają się i opadają pod wpływem ciężkich główek kwiatowych. Drut florystyczny, wykorzystywany jest również do nadawania pożądanego kształtu roślinie poprzez owijanie wokół łodygi, zabezpieczenie gąbki florystycznej czy stworzenie stelaża do ciekawych kompozycji okazjonalnych i układania kompozycji z kwiatów sztucznych/wyrobowych.

Rafia

Najpopularniejszym produktem wśród rafii jest rafia włoska. Produkt znany każdemu floryście, jednak wykorzystywana jest nie tylko we florystyce. Swoje zastosowanie odnajdzie w rękodzielnictwie i dekoratorstwie. Rafia jest produktem naturalnym, poddanym w późniejszym procesie barwieniu. Jest to przede wszystkim produkt wiążący i dekorujący elementy kompozycji. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i bardzo szerokim wyborem kolorystycznym.

rafia włoska

Rożki foliowe

Przezroczysta folia dedykowana do pojedynczych kwiatów i zespołów kwiatowych. Jej zadaniem jest Ochrona kwiatów podczas transportu oraz nadanie walorów wizualnych. Rożek foliowy charakteryzuje się stożkowym kształtem (szerszy na górze, węższy na spodzie) i zgrzewanymi, dłuższymi bokami. Dostępne w różnych wielkościach, tak by pasowały do różnej ilości kwiatów w bukiecie. Bardzo wygodne w użyciu i praktyczne.

rożek foliowy

Flower-box

To pudło, choć zapoczątkowało modę na kwiaty w kartonowych pojemnikach długi czas temu, do tej pory jest na szczycie najmodniejszych i najczęściej kupowanych. Kwiaty w ozdobnym pudełku na kwiaty to niekonwencjonalny sposób na obdarowanie kogoś Pięknym bukietem. Pudełko może być wykorzystane do żywych, jak i sztucznych roślin, a nawet w późniejszym czasie znajdzie zastosowanie jako element dekoracji wnętrza lub miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów.

flower box

Fartuch florystyczny

Niezawodne okrycie odpowiednie dla każdego florysty i florystki. Nadaje profesjonalnego wyglądu każdemu pracownikowi kwiaciarni. Swoją funkcjonalność zawdzięcza m.in. odpowiedniej ilości kieszeni na najpotrzebniejsze przedmioty, które powinny być pod ręką każdego florysty. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względów wizualnych i praktycznych. Przede wszystkim chroni ubranie oraz florystę przed oparzeniami klejem na gorąco i ostrymi przedmiotami.

fartuch florystyczny

Jakie artykuły florystyczne są najczęściej wykorzystywane w waszych pracach florystycznych? Jakie artykuły, narzędzia i akcesoria według was są najlepszymi w tej dziedzinie? Dajcie znać w komentarzach! :)

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz