Nic nie psuje radości z widoku pięknych kwiatów w wazonie jak objawy więdnięcia po kilku dniach. Niezależnie od tego, czy hodujesz własne, kupujesz je czy otrzymujesz jako prezent, możesz mieć problemy z utrzymaniem świeżych kwiatów ciętych i ich kwitnienia w pomieszczeniu. Pierwszym krokiem jest wiedza, które odmiany kwiatów najlepiej nadają się do długotrwałego stania w wodzie.

Nie ma nic gorszego niż zwiędły bałagan po zaledwie kilku dniach. Ważne jest, aby kupować u zaufanej kwiaciarni i pilnie przestrzegać odpowiednich wskazówek dotyczących pielęgnacji kwiatów, aby zapewnić trwałość każdego bukietu.

Jeden z największych problemów z kupowaniem kwiatów, które wydają się nie trwać, nie ma absolutnie nic wspólnego z kwiatami, problemem tkwi w wazonie, do którego są wkładane. Jeśli chcesz, aby Twoje najtrwalsze, niedrogie kwiaty cięte długo były piękne, musisz wiedzieć, jak je trzymać.Wskazówka dotycząca długowieczności kwiatów, która polega na utrzymywaniu wody w wazonie w czystości: „Jeśli nie chcesz pić wody, która się tam znajduje, co sprawia, że ​​trzymasz w niej swoje kwiaty?

najtrwalsze kwiaty cięte

Zobacz więcej wskazówek jak przedłużyć świeżość kwiatów ciętych.

Najtrwalsze kwiaty cięte

Chryzantema - to bez wątpienia najdłużej trwające niedrogie kwiaty cięte, jakich kiedykolwiek używałam. Wiele osób po prostu nie rozumie, ile istnieje różnych odmian chryzantemy. Myśli tylko o tych jesiennych, mocno kojarzonych z nagrobkowymi dekoracjami.

Goździki - to jeden z najdłużej kwitnących kwiatów. Są również łatwe w uprawie z nasion i mają cudowny zapach goździkowy. Chociaż są one powszechnie uważane za kwitnące na biało, różowo i czerwono, wciąż pojawiają się nowe odmiany i kolory. Goździki są ekstremalnie wręcz trwałe – mogą stać w wazonie nawet 3 tygodnie. Długo stoją też bez wody.

Lilie - dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Można kupić przez cały rok, a w wielu przypadkach trwają dłużej niż siedem dni. Poszukaj bukietu z ciasnymi pąkami. „Każda łodyga zwykle wytwarza od trzech do pięciu kwiatów”. To kwiaty o bardzo intensywnym zapachy, więc jeśli może Ci on przeszkadzać, wybierz te, pochodzące z grupy lilii azjatyckich. Dodatkowy czas zyskasz poprzez usunięcie ich pylników.

Amarylis (zwartnica) - kwiat na grubej, prostej i pustej łodydze.

Eustoma - chociaż wydają się delikatne, te piękne kwiaty są wyjątkowo trwałe. Z tego względu tak często floryści używają ich do tworzenia ślubnych bukietów i butonierek. Ich piękne tło stanowią srebrzysto-zielone liście.

Strelicja - jest bardziej znana jako „rajskie ptaki” i pięknie towarzyszą tropikalnym kompozycjom kwiatowym, aby uzyskać ekscentryczny i niepowtarzalny wygląd. Zadbaj o te piękne kwiaty i pozostaną one świeże przez około 14 dni!

Limonium - te śliczne małe kwiaty są często używane jako kwiaty wypełniające w kompozycjach kwiatowych. Wyglądają równie pięknie bez innych kwiatów wokół. Dzięki świeżej wodzie i regularnemu przycinaniu te kwiaty mogą trwać do 14 dni w wazonie!

Ostróżka - te wspaniałe niebiesko-fioletowe kwiaty w kształcie lejków mogą zachować żywy kolor i żywotność do 14 dni. Jednak trzeba odpowiednio się o nie troszczyć. Aby utrzymać je w absolutnej świeżości na dłużej, przycinaj łodygi co 2-3 dni. Wystawiaj kwiaty z dala od miski z owocami. Owoce i warzywa wytwarzają gaz etylenowy podczas dojrzewania, co może powodować szybsze niszczenie kwiatów ciętych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz