Największe wydarzenie florystyczne, jakim są Florystyczne Mistrzostwa Europy, po raz pierwszy odbędą się w Polsce! 5-7.06. 2020 rok.

Co to jest Europa Cup?

Europa Cup organizowane w celu porównania kunsztu pomiędzy kwiaciarniami z różnych krajów. Jej celem jest również stymulacja innowacji i promocja zawodu florystycznego pośród opinii publicznej. Organizatorami Mistrzostw Europy jest SFP (Stowarzyszenie Florystów Polskich) i Florint. Mistrzostwa znane również pod potoczną nazwą „Puchar Europy Florystyki”. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się w sześciu konkurencjach, które zainspirowane są muzyką. Pierwszym zadaniem będzie przygotowanie kompozycji na stół z okazji spotkania szkolnego po latach very life has a soundtrack . Kolejną i zarazem największą pracą, z jaką zmierzą się floryści to Dance in the rain". Trzecią będzie Dancing Queen". Polega na ubraniu tancerki. Dodatkowo umiejętności florystów zostaną poddane próbie w dwóch konkurencjach niespodziankach.

Gdzie odbędzie się Europa Cup 2020?

Wyjątkowe wydarzenie w świecie florystyki zasługuje na zorganizowanie go w godnym punkcie. Mistrzostwa Europy we florystyce odbędą się w równie wyjątkowym miejscu, jakim jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Punkt oddany do użytku w 2015 roku, wyróżnia się estetyką i funkcjonalnym designem. Przeznaczony do konferencji, kongresów, wystaw, targów i pokazów. Centrum zlokalizowane w samym sercu Katowic, zaraz obok słynnej hali widowiskowo- sportowej „Spodek”

Każde przygotowane zadanie konkursowe opiera się znacząco na roli muzyki. Floryści mogą odnieść się do swoich indywidualnych preferencji muzycznych i wyeksponowania odrębności kulturowej. Te prace będą doskonale odzwierciedlały emocjonalność i wyobraźnie uczestnika oraz jego wrażliwość. Zobaczymy niesamowite twórczości, które będą odzwierciedleniem ich duszy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz