Rafia - ten materiał florystyczny z pewnością nie raz był wykorzystywany podczas tworzenia wielu Twoich prac rękodzielniczych i florystycznych. Ze względu na swoją wszechstronność i właściwości, jest doskonale znany w branży florystycznej i dekoratorskiej. Co to jest rafia? Jak powstaje rafia? Gdzie kupić rafię? Odpowiadamy!

Co to jest rafia?

Rafia we florystyce jest jednocześnie swego rodzaju spoiwem i dekoracją. Rafia powstaje z włókien liści palmy iglastej, które występują w Afryce i na Madagaskarze. Drzewo rafii składa się z wielolistnych, podłużnych gałęzi, sięgających nawet 18 metrów. Rafia jest w 100% materiałem biodegradowalnym. Jest bardzo chętnie uprawiana ze względu na wszechstronne zastosowanie. Znajdujące się w liściach palmy włókna, nazywa się rafią. Stosowane w rolnictwie, produkcji mat i tkanin, we florystyce i rękodzielnictwie. Najczęściej wykorzystywana we florystyce jest rafia włoska. Doskonale znana każdemu floryście. Cechuje się dobrą jakością, wytrzymałością i wszechstronnością, do tego dostępna jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. To właśnie z jej pomocą powstaje najwięcej wiązań i zdobień w bukietach i wielu innych pracach florystycznych. Naturalnie występuje w jednym kolorze, podobnym do wysuszonego siana lub zboża. Jej struktura jest delikatnie porowata, jednak nie posiada żadnych twardych, wystających kawałów.

Jak powstaje rafia?

Jak wspomniałam wyżej, rafia powstaje z włókien liści palmy. Wyglądają podobnie do wielu innych palm, ale są też trochę zabawne - pień jest dość krótki, a liście są ogromne. Palma rafia zawiera największe liście, a jego owoce mają błyszczący, brązowy kolor. Każdy liść palmowy tworzy około 100 włókien, które dostarczają magiczny składnik, nie tylko do naszych produktów florystycznych, ale także do wielu innych przedmiotów, które z pewnością spotkałeś w swoim codziennym życiu. Zbiór liści palmy rafiowej, obumieranie i pakowanie odbywa się ręcznie przez mieszkańców z najwyższym szacunkiem dla środowiska. Miejscowi zbierają palmy rafiowe tylko w miesiącach od czerwca do października każdego roku, co pozwala na odrastanie gałęzi i liści przed następnym rokiem i następnym sezonem zbiorów. Jest to faktycznie kontrolowane przez surowe przepisy rządowe. Wreszcie, jak sugerowano wcześniej, jest w 100% naturalny i dlatego ulega biodegradacji.

Aby stworzyć włókno rafiowe, lokalni wycinają liście palmy rafiowej pionowo i odkładają do wyschnięcia. Zmieniają się w pasma, a zielony kolor świeżych liści palmowych rafii zamienia się w beżowe sznurki rafii.

Gdzie kupić rafię?

Największy wybór rafii można znaleźć zdecydowanie w hurtowni florystycznej. W naszej hurtowni florystycznej dostępna jest naturalna rafia, ale oprócz niej szeroki wybór kolorystyczny rafii włoskiej oraz syntetycznej. Nasza hurtownia florystyczna posiada ponad 60 kolorów i wzorów rafii, dzięki czemu mamy pewność, że spełnimy oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta, poszukującego tego produktu. Rafia dobrze sprawdzi się jako mocowanie i wiązanie bukietów, paczek, kartek i prezentów. Oprócz praktycznego przeznaczenia, spełni się także doskonale jako element dekoracyjny. Jest to najczęściej wybierany materiał wiążąco dekoracyjny w dziedzinie florystyki. Jej dużym atutem jest duża wytrzymałość.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz