Wiosna to idealna pora roku, aby wypełnić swój dom i ogród pięknymi kwiatami. Przy tak dużym wyborze może być trudno podjąć wybór. Właśnie dlatego wybraliśmy niektóre z najbardziej popularnych ze względu na ich kolory, piękno i zapach! Zobacz najpopularniejsze kwiaty wiosenne.

Które kwiaty kwitną wiosną?


Tulipany - znane chyba każdemu kwiaty, sygnalizują nadejście wiosny. Dostępne w ogromnej gamie kolorystycznej. Nie występują jedynie w kolorze niebieskim i zielonym. Dostępny od października do czerwca a swoje szczytowe wzrosty osiąga od grudnia do kwietnia. W wazonie żyje około 5-7 dni.

Hiacynty - Kwiaty charakteryzujące się przepięknym zapachem. Wykorzystywane często w produkcji perfum. Każdy kolor różni się nieco w zapachu. Różowe hiacynty oznaczają „radość”, która naprawdę odzwierciedla istotę wiosny. Dostępne w kolorach różowy, czysty biały, kremowy, łososiowy, porcelanowy niebieski, granatowy, jasnoniebieski i liliowy. Wczesnowiosenne kwiaty, kwitną od listopada do maja.

Azalie - zaliczane do tych bardziej kruchych. Ich wygląd robi wrażenie. Same kwiaty oznaczają miłość. Najczęściej różowy lub czerwony, ale dostępne są inne kolory - niebieski, fioletowy, żółty i biały. Luty-wrzesień (w zależności od odmiany). Kwiaty cięte żyją około 7-10 dni.

Piwonia - bardzo ceniony kwiat, określany często mianem „króla kwiatów". Najczęściej spotykany jest kolor różowy. Można je spotkać także w kolorze czerwonym i białym. Są symbolem szczęśliwego małżeństwa, dobrobytu, szczęścia, honoru i współczucia. Kwitną późną wiosną od kwietnia do czerwca. W wazonie stoją około 5-7dni.

Żonkile - dla mnie najbardziej kojarzący się wiosną. Występuje w kolorze żółtym, kremowym, białym. Żonkil to pospolita nazwa narcyza. Kwiat wczesnowiosenny symbolizuje początek i odrodzenie.

Frezje - podstawowy kwiat (cięty) każdej kwiaciarni na całym świecie. Najczęściej występuje w kolorze żółtym, białym, czerwonym, fioletowym, pomarańczowym i różowym.

Bratki - Nazwa bratek pochodzi od francuskiego czasownika „penser”, co oznacza „myśleć”, dlatego symbolizuje pamięć, miłość lub podziw dla innej osoby. Żółte bratki reprezentują szczęście lub jasne usposobienie, które jest idealne na wiosnę. Dostępne w kolorach od żółtego do fioletowego. Mogą być jednolite, dwukolorowe lub trójkolorowe. Dostępne wczesną wiosną i latem. W wazonie żyje około 7-10 dni. Kwiaty sadzone najczęściej jako doniczkowe/.

Irys - kwiaty te były związane z monarchią (szczególnie Francuzką) od czasów średniowiecza. Ich symbolem narodowym jest fleur-de-lis, co oznacza wiarę, nadzieję, mądrość i męstwo. Tradycyjnie pojawia się w kolorach fioletu, ale występuje również w kolorze żółtym, białym, różowym, czerwonym, brązowym i prawie czarnym. Ich szczytowym okresem wzrostu jest czas od stycznia do maja, ale można je dostać przez cały rok. W wazonie przetrwa od 3-6 dni.

Czosnek - allium (od łacińskiego słowa oznaczającego czosnek) występuje w setkach przypraw, a większość z nich ma charakterystyczną okrągłą główkę. W ostatnich latach stał się popularny jako ozdobne kwiaty w aranżacji wnętrz i aranżacji ślubnych. Występuje w kolorze fioletowym, lawendowym, niebieskim, różowym, jasnozielonym i białym. Kwiat późnej wiosny. W wazonie żyje 5-10 dni.

Przebiśnieg - (nazwa naukowa: Galanthus nivalis) to odporna mała roślina i bardzo wczesny wiosenny kwiat. W rzeczywistości są one jednym z pierwszych wskaźników, że nadchodzi wiosna, często przedzierając się przez śnieg, by rozkwitnąć. Przebiśnieg występuje tylko w kolorze białym.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz