Flower box - czyli pudełko na kwiaty to modny pomysł na obdarowanie kogoś kwiatami, który przywędrował do nas ze wschodu i Emiratów Arabskich. Kwiaty we flower boxach podbiły serca milionów ludzi na całym świecie i coraz częściej możemy spotkać kompozycje właśnie w tej wyjątkowej formie. Kwiaty w kolorowym pudełku prezentują się bardzo elegancko, oryginalnie i są świetnym pomysłem na prezent inny niż tradycyjny bukiet. Świetnie sprawdzą się na każdą okazję. Flower box będzie idealnym upominkiem zarówno na urodziny, ślub czy też komunię.

Kwiaty we flower boxie

Flower boxy są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych bukietów. Coraz częściej to właśnie one wybierane są jako podarunek na wiele różnych okazji. Jeśli prowadzisz kwiaciarnię, to warto pomyśleć o rozszerzeniu swojej oferty właśnie o kwiaty w pudełkach. Nie tylko odświeżysz swoją ofertę, ale także pomoże Ci to zdobyć nowych klientów, którzy szukają właśnie takiego rozwiązania. Jeśli w Twojej okolicy jeszcze nikt nie posiada flower boxów to doskonały moment na ich wprowadzenie! Warto wyeksponować same flower boxy lub kilka kompozycji w pudełkach w witrynie kwiaciarni. Przechodzące obok osoby będą wiedziały, że mogą u Ciebie kupić takie kompozycje. Być może taka forma sprzedaży kwiatów przyciągnie do Ciebie więcej klientów i będzie świetnym dopełnieniem sprzedaży tradycyjnych bukietów, na które zawsze znajdą się klienci?

Jak układać kwiaty we flower boxie?

Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej kreatywności. Kwiaty we flower boxie możesz układać na wiele różnych sposobów. Nie bój się eksperymentować! Łącz ze sobą różne kolory, kształty i materiały. Możesz dzięki temu stworzyć wyjątkowe kompozycje przyciągające wzrok. We flower boxie możesz umieszczać nie tylko rośliny. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkowy prezent, to pudełko możesz wzbogacić np. o butelkę wina, którą w piękny sposób otulisz roślinami. Dobrym pomysłem będzie również wzbogacenie pracy o słodycze. Mogą stanowić one połowę pudełka lub być małym dodatkiem znajdującym się między roślinami. Gwarantujemy, że obok takiego prezentu nikt nie przejdzie obojętnie, a obdarowana osoba z pewnością będzie mile zaskoczona. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań, to pudełko możesz wypełnić jednym gatunkiem kwiatów np. czerwonymi różami i obwiązać je jednolitą wstążką. Taka kompozycja wygląda elegancko i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Kwiaty we flower boxie możesz układać podobnie jak w wazonie, czyli tak, aby wystawały one poza linie pudełka, wtedy wieczko możesz umieścić na dnie pudełka lub zupełnie z niego zrezygnować. Możesz także układać je tak, aby nie wystawały poza krawędź flower boxa. Kwiaty ułożone tak nisko w pudełku można zasłonić wieczkiem i wtedy będą stanowić one prawdziwą niespodziankę. Kompozycje będzie widać dopiero po poniesieniu wieczka.

Flower box z żywych kwiatów

Pudełko flower box można wykorzystać zarówno do tworzenia kompozycji z żywych, jak i sztucznych roślin. W przypadku tych pierwszych niezbędna będzie mokra gąbka florystyczna, która będzie podstawą całej kompozycji. Będzie ona dostarczać wodę roślinom znajdującym się w pudełku, a także ułatwi układanie kwiatów i będzie ona trzymać ich łodygi w jednej pozycji. Żywe kompozycje wymagają innego przygotowania pudełka niż sztuczne. Pudełko na kwiaty wykonane jest zazwyczaj z kartonowego materiału. Jeśli obawiasz się, że po dłuższym kontakcie kartonu z wodą może on po prostu przesiąknąć i stać się nieestetyczny to istnieje rozwiązanie, które pozwoli tego uniknąć. Wystarczy, że zabezpieczysz flower boxa folią lub celofanem i dopiero wtedy włożysz do niego namoczoną gąbkę florystyczną. Pudełko wyłożone wodoodpornym materiałem z pewnością nie będzie przepuszczać wody, a kompozycja zachowa swój piękny wygląd. Tak zabezpieczone pudełko będzie idealnym prezentem na różne okazje.

Flower box ze sztucznych kwiatów

Flowet boxy ze sztucznych kwiatów będą piękną i długotrwałą dekoracją kwiaciarni lub mieszkania. Jeśli do ich tworzenia wykorzystasz materiały wykonane z wysokogatunkowych surowców, to kompozycja nie będzie bardzo odbiegała wyglądem od tej wykonanej z żywych roślin. Przygotowanie flower boxa ze sztucznymi kwiatami jest nieco prostsze, ponieważ nie musisz zabezpieczać pudełka folią jak w przypadku kompozycji z żywymi roślinami. Wystarcz, że nadasz suchej gąbce florystycznej odpowiedni kształt i wypełnisz nią flower boxa. Następnie możesz przystąpić do układania w nim roślin. Taka kompozycja będzie piękną ozdobą np. na święta Wielkanocne i Bożonarodzeniowe. W zależności od użytych materiałów może ona nabrać indywidualnego charakteru i sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Flower box w kształcie koperty

Pudełko na kwiaty może mieć nie tylko tradycyjny kształt kwadratu, prostokąta lub koła. Na rynku dostępne są już bardzo dekoracyjne pudełka w kształcie kopert. To nowe rozwiązanie, które coraz częściej widywane jest w kwiaciarniach. Układanie kompozycji w takich pudełkach niczym się nie różni od tych tworzonych w standardowych flower boxach. Kompozycje zamknięte w formie koperty są bardzo praktyczne, łatwe do przenoszenia, a jednocześnie są pięknym tłem dla roślin i wyglądają bardzo oryginalnie. Flower box w formie koperty można użyć podczas tworzenia prezentów na ślub, komunię i inne ważne uroczystości. Flower box koperty są zazwyczaj  oklejone w środku papierem o różnych wzorach. W zależności od potrzeb i pomysłu można dopasować wzór papieru do swojej pracy.

Jak dbać o kwiaty w pudełku?

Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem Twojego flower boxa to musisz o niego odpowiednio zadbać. Pielęgnacja kwiatów w pudełkach nie jest trudna i pracochłonna, nie różni się też dużo od pielęgnacji zwykłego bukietu.

Aby przedłużyć świeżość kwiatów w pudełkach, należy pamiętać o kilku następujących kwestiach:

- Większość kwiatów we flower boxie ułożonych jest w specjalnej piance florystycznej, która nasączona jest wodą. W warunkach domowych woda z gąbki może wyparować w bardzo szybkim tempie, dlatego należy ją uzupełnić. Wystarczy, że lekko rozchylisz kwiaty w kompozycji i małym strumieniem dolejesz wody do gąbki florystycznej. Taką czynność powtarzaj raz dziennie lub wtedy gdy widzisz, że gąbka stała się sucha. Możesz również stworzyć specjalny roztwór wody z odżywką florystyczną, która przedłuża życie roślin.

- Unikaj stawiania flower boxa blisko źródeł ciepła takich jak grzejniki, kominki i piece, które mogą spowodować szybsze więdnięcie kwiatów.

- Flower boxów nie stawiaj również koło dojrzewających owoców. Wytwarzają one etylen, który przyśpiesza przekwitanie roślin. 

- Unikaj stawiania flower boxów w przewiewie, a także nie narażaj ich na gwałtowną zmianę temperatur, które mogą sprawić, że kwiaty zwiędną w kilka godzin.

Flower boxy w naszej hurtowni florystycznej

Chcąc podążać za trendami i potrzebami naszych Klientów, postanowiliśmy rozszerzyć ofertę naszej hurtowni o pudełka na kwiaty. Nasze flower boxy wykonane są z najlepszych materiałów w solidny sposób. Karton, z którego są wykonane, jest gruby i nie wgniata się podczas upadku. Najwyższej jakości towarzyszy również przystępna cena. Z pomocą naszych artykułów florystycznych jesteś w stanie stworzyć wyjątkowe kompozycje, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także wyróżniają się najwyższą jakością.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz