Gąbka florystyczna

Drodzy floryści, wyobrażacie sobie pracę bez gąbki florystycznej? Tworzenie kompozycji na wesela i duże uroczystości. Wieńce, instalacje kwiatowe, które utrzymuje gąbka florystyczna, a także przedłuża ich świeżość. Jak wykonać piękną okrągłą dekoracje kwiatową bez wykorzystania kuli mokrej? Piękny bieżnik z żywych kwiatów ciętych, czy pokaźne dekoracje samochodu bez autocorso. Praca florysty bez gąbki florystycznej byłaby zdecydowanie trudniejsza i dawała mniej możliwości.

Jeżeli jeszcze nie do końca jest Ci znany temat gąbki florystycznej w poprzednim artykule "Jak używać gąbki florystycznej" znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na jej temat.

Tworzenie kompozycji kwiatowych z wykorzystaniem gąbki florystycznej.

Każdego florystę i florystkę zdecydowanie musi cechować min. kreatywność, ponieważ tego wymaga ich twórcza branża. Na pewno nie raz każdy florysta zderzył się z sytuacją, kiedy dostaje zlecenie opierające się wyłącznie na ich pomysłach i wiedzy. Klient często nie narzuca swojej koncepcji na dekoracje z użyciem kwiatów lub jedynie podaje motyw przewodni wydarzenia. Wtedy przez głowę przechodzi cała masa pomysłów na zrealizowanie zlecenia, wiadomo, że chcemy aby wyglądało jak najlepiej, ale także ciekawie i trwale!

Możliwości wykorzystywania gąbki florystycznej są nieograniczone. Można ją zamocować praktycznie do wszystkiego. Zamocujesz ją z łatwością używając drutu, taśmy florystycznej, pinholdera czy za pomocą przyssawki. Najwięcej kombinacji zaczyna się kiedy chcemy stworzyć niekonwencjonalną dekoracje i nie decydujemy się na gotową formę gąbki. Jednak wszystko można wykonać za pomocą odpowiednich narzędzi.

Gąbka florystyczna bez najmniejszego problemu nabierze każdy kształt. Dlatego praca z tym materiale nie ogranicza nas w żadnym stopniu. Jeżeli przyjdzie wam do głowy wykonanie dekoracji florystycznej w połączeniu z kawałkami drewna, okaże się to bardzo proste do wykonania. Kombinacji jest niezwykle dużo, jak wiecie wszystko zależy od waszej kreatywności. Wybierzcie sobie jeden konkretny kawałek drewna lub dwa, jeżeli chcecie stworzyć efekt tak zwanej kanapki. Może on być zupełnie naturalny lub przygotowany w odpowiedni sposób przez was np. malowany bądź przypalany. Za pomocą wkrętów przytwierdzicie pinholder do drewna. Następnie mokrą lub suchą gąbkę wciskamy na przygotowaną wcześniej powierzchnie drewna i wycinamy odpowiedni kształt jeśli jest taka potrzeba. Reszta należy już do was. Rodzaj kwiatów jakie wybierzecie, ich ilość, wielkość i kolor zależy od tego jaki efekt chcecie uzyskać.

Uzyskanie tak niesamowitej i oryginalnej dekoracji jak sami widzicie nie jest skomplikowane. Zobaczcie sami.

hurtownia florystyczna

hurtownia florystyczna

hurtownia florystyczna

Poniżej znajdziecie kilka innych ciekawych rozwiązań z gąbką florystyczną, które w łatwy sposób możecie wykonać na różnego rodzaju wydarzenia lub zwyczajnie na stół w swoim mieszkaniu.

gąbkaflorystyczna

gąbka florystyczna mokra

gąbka florystyczna

kula mokragąbka florystyczna

gąbka florystyczna

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz