Hortensja jest dla mnie jednym z najpiękniejszych kwiatów. Jej szeroka gama kolorystyczna, zaczynając od kolorów zieleni po niebieskie, różowe itd. jest jedynie jednym jej wielu uroków. Hortensje jako kwiat cięty wyróżnia zaokrąglony kształt, w skład którego wchodzą dziesiątki małych i uroczych płatków kwiatów przypominających motyle. Kwiat ten doskonale sprawdzi się przy tworzeniu kompozycji kwiatowych. Wykonanie szybkiego i ładnego bukietu, a także takiego, który nie naruszy drastycznie kieszeni klienta, jest także powiązane z hortensją. Ze względy na swój bujny stan nie wymaga dodawania zbyt dużej ilości wypełniaczy i innego gatunku kwiatów ciętych. Użyjmy zaledwie 3 rodzaje ciętych kwiatów i przekonajmy się o jego doskonałym wyglądzie.

Bukiet z kwiatem hortensji.

Chcemy wykonać szybki i oszczędny ale zarazem ładny bukiet w jednym. Do zrealizowania naszego ambitnego planu użyjemy:

  • hortensja zielna młoda
  • hortensja biała
  • róże
  • taśma florystyczna
  • wstążka satynowa
  • nożyczki
  • szpilki

Jak zrobić bukiet z hortensjami?

Jak zrobić bukiet z hortensjami?

Wybierz dwie duże białe hortensje i jedną miniaturę zielonej hortensji, owiń 3 łodygi zieloną taśmą , aby zabezpieczyć i wzmocnić środek swojego bukietu. Możesz utworzyć dowolną kolejność kwiatów, jednak najkorzystniej wg. mnie wygląda zielona pomiędzy białymi.

bukiet z hortensją

Dzięki temu, że trzy podstawowe kwiaty zostały sklejone taśmą florystyczną masz komfort, że nic nie będzie się przesuwać a Tobie łatwiej utrzymać całą kompozycja i tworzyć dalszą cześć. Teraz czas dodać trochę róż. W przykładzie użyte zostały jasne kolory odcienie bieli oraz różu. Wybór zależy od tego jaki jest zamierzony cel, oraz okazja na której bukiet będzie widniał. Umieść jedną z nich w środku hortensji tak aby delikatnie wystawała i tworzyła spójną kompozycję. Róże należy delikatnie przewlekać, aż znajdzie się na poziomie. w którym chcesz aby została.

jak zrobić bukiet?

Teraz dodaj pozostałe róże do bukietu w zależności od tego jak duży ma być i nadaj mu kształt. Kiedy stwierdzisz, że masz już wystarczającą ilość kwiatów w swoim bukiecie, wzmocnij je za pomocą taśmy florystycznej. Kolejnym etapem jest przycinanie i wyrównanie do jednej długości wszytkach łodyg.

Teraz kiedy Twój bukiet jest już zwarty i gotowy, należny zadbać o detale takie jak ukrycie taśmy. Możesz wykonać tzw. gorset z wstążki satynowej i szpilek ozdobnych. Owiń bukiet na wysokości taśmy wstążka satynową szeroką tak, aby pokryć całość a następnie wbij szpilki przez całą długość w jednej linii. Zwróć uwagę na to żeby wpijać szpilki pionowo. W innym przypadki może wyjść z drugiej strony i zranić dłoń np. panny młodej.

jak zrobić bukiet

Ciekawostka!

Jeżeli w którymkolwiek momencie kwiaty zaczną więdnąć, zanurz cały kwiat w ciepłej wodzie na około 15 minut, a powinien się ożywić. Jeśli nie, wyrzuć go.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz