To może wydawać się banalne, ale kwiaty są najlepszym prezentem na międzynarodowy dzień kobiet. T wspaniały sposób na wyróżnienie wyjątkowej kobiety, którą chcesz obdarować w tym dniu. Jest dodatkową warstwą świąteczną dla tego wyjątkowego dnia. Zobaczcie dlaczego kwiaty na dzień kobiet to najlepszy pomysł. Kwiaty niosą za sobą bardzo duży ładunek emocjonalny. Koją, wprawiają w stan relaksu, uspokajają.

jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet?

Najlepszy prezent na dzień kobiet

Przede wszystkim, jeśli kobieta, którą chcesz obdarować kwiatami, kocha je, to nie trzeba więcej zbędnych wyjaśnień. Warto rozważyć jakie korzyści wnosi bukiet wręczany, żeby podziękować lub po prostu umilić komuś dzień.

W uniwersytecie Rutgers przeprowadzono badania, które pokazały jak zachowują się osoby, które otrzymują kwiaty. Uczestnicy otrzymywali bukiet kwiatów w prezencie i automatycznie każdy z nich uwalniał silne pozytywne emocje odzwierciedlające efekt. (Haviland-Jones, 2005) sugeruje, że jest to najlepszy i najszybszy sposób na poprawienie komuś dnia. To nie wszystko badania zgłaszali, poprawę nastroju w kolejnych dniach.

Jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet?

Mimoza

Mimoza jest jednym z symbolicznych kwiatów związanych z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Jest najpowszechniejszym kwiatem rozdawanym kobietom 8 marca. Dzięki falującym i delikatnym kwiatkom w żółtym kolorze jest energicznym kwiatem, którym można podzielić się z kimś wyjątkowym. Kwiaty wciąż mniej popularne w Polsce jednak są jednymi z najodpowiedniejszych. Królują na ziemiach Włoszech. To kwiaty wyjątkowo delikatne jednak ze zdolnością do adaptacji nawet w trudnych warunkach. Dlatego wspaniale odzwierciedla ją kobiecą delikatność i siłę.

kwiaty na dzień kobiet

Róża

Róża to bardzo dostojny i elegancki kwiat. Jest najbardziej popularnym gatunkiem kwiatów a zarazem jednym z najbardziej pożądanych przez kobiety. Są oznaką miłości zwłaszcza te czerwone. Jest ściśle związana z miłością i bardzo silnym uczuciem. Różowe róże warto podarować mamie siostrze czy przyjaciółce. Czerwone za to żonie czy swojej kobiecie.

Tulipany

Delikatne, kolorowe i wiosenne doskonałe na dzień kobiet. Tulipany prezentują się znakomicie same jak i w bukiecie. "Tulipany oznaczają doskonałą miłość". Eleganckie i łatwo rozpoznawalne kwiaty są jednym z najpopularniejszych kwiatów na świecie, ale najczęściej kojarzone są z Holandią, gdzie kwitły w XVII wieku. Są dobrym wyborem na Dzień kobiet, ponieważ są klasyczne i niedrogie.

Orchidea

Storczyki są bardziej delikatne i egzotyczne niż inne kwiaty. Podczas gdy kwiaty mogą zanikać, roślina ma okres odpoczynku a następnie ponownie rozkwita i obrasta pięknymi płatkami kwiatów. Ten rodzaj kwiatu jako jeden z nielicznych najlepiej podarować w donicy dekoracyjnej. Prawidłowo pielęgnowany będzie stał parę lat w przeciwieństwie do ciętej łodygi storczyka.

kwiaty na dzień kobiet

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz