Kwiaty są tak magiczną rośliną, że potrafią rozjaśnić każdy dzień a pomieszczenie, w którym się znajdują nagle nabiera znacznie większego uroku i ciepła. Piękna aranżacja może przekształcić pomieszczenie, nadać mu zupełnie innego wyglądu a przynajmniej w naszych odczuciach a także przyciągnąć uwagę. Jeśli zawsze zastanawiałeś się, jak zorganizować kwiaty, ale nie wiesz od czego zacząć, nie martw się - możemy pomóc. Ta krótka lekcja dla początkujących nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o kwiatach i aranżacji. Póki co, przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy, aby stworzyć przepiękne, dzikie aranżacje, które sprawią, że będziesz zachwycony.

JAK ZROBIĆ DEKORACJE Z KWIATÓW W GĄBCE FLORYSTYCZNEJ

Zacznijmy od tego co jest Ci potrzebne do wykonania bukietu w gąbce florystycznej.

Materiały:

- kwiaty

- wazon

- jeden blok gąbki florystyczne mokrej

Narzędzia florystyczne:

- sekator

- nóż

Wybierz kilka kwiatów, które chcesz użyć do swojej aranżacji w gąbce florystycznej. Do tej dekoracji zostały wykorzystane:

1. Tulipany

2. Piwonie

3. Dusty miller

4. Róże

5. Driakiew

6. Waxflower

7. Kwitnąca pigwa

8. Frezja

9. Jaśmin

10. Ranunculus

11. Lewkonia letnia

Bardzo przydatnym, przy tworzeniu aranżacji kwiatowych z użyciem gąbki florystycznej dla osób zaczynających przygodę z florystyką, może okazać się także zebrana w jednym miejscu wiedza, na temat tego jak używać gąbki florystycznej.

Kiedy wybierasz kwiaty do aranżacji, najkorzystniej wyglądają te do których bazy zostaną użyte zielone rośliny i liście. Powinny one odgrywać rolę tak zwanych wypełniaczy.

kwiaty w gąbce florystycznej

Jako bazę do wykonania aranżacji w gąbce florystycznej mokrej używaliśmy Dusty miller i kwitnącej pigwy. Będą wypełniały całą dekoracje, idealnie zakrywając powierzchnie gąbki florystycznej. Dodatkowo zielono srebrne liście stonują delikatnie naszą kolorową, wiosenna dekorację. Natomiast kwitnąca pigwa doda artystycznego charakteru, tworząc asymetryczne, wystające poza całą dekorację elementy.

gabka florystyczna mokra

Głównymi kwiatami w tej dekoracji są róże i piwonie. Te kwiaty są nieco większe niż pozostałe, więc miej to na uwadze, gdy wybierzesz swoje ogniskowe kwiaty.

kwiaty w gąbce florystycznej mo krej

Pojawiło się tu dosyć sporo różnych gatunków kwiatów. To zdecydowanie sprawi, że aranżacja będzie jeszcze bardziej żywa i interesująca. Taka wiosenna wariacja:)

dekoracje z kwiatów w gąbce florystycznej

Uwielbiam drobne kwiaty! Wspaniale komponują się z tymi większymi i nadają całości delikatnego wyglądu. Stanowią również doskonałe elementy wykończeniowe. Nie sprawiają, że dekoracja staje się przepełniona a jedynie uzupełniają ją i dają dzięki swojej obecności pełen, starannie wykończony efekt.

dekoracje z gąbce florystycznej

Zanim zaczniesz układać kwiaty, przygotuj wazon lub inne naczynie do którego włożysz gąbkę florystyczną. Zmocz gąbkę florystyczną w wodzie (zgodnie z instrukcją w poprzednim artykule, którego link znajdziesz wyżej), aż stanie się całkowicie nasycona. Następnie przytnij ją nożem do odpowiedniej wielkości wybranego przez siebie naczynia. Nie przejmuj się, jeśli nie pokrywa całkowicie dna wazonu.

dekoracja w gąbce florystycznej

Następnym ważnym krokiem, przy tworzeniu dekoracji z kwiatów w gąbce florystycznej, jest przygotowanie łodyg zanim wciśniesz je w gąbkę mokrą. Pierwszym krokiem jest usuniecie liści. Następnym podcięcie łodyg kwiatów pod kątem, dzięki czemu rośliny chłoną wodę przez większą powierzchnie.

dekoracje florystyczne w gąbce

Dodawanie gałęzi jest jedną z technik, dzięki której twoje aranżacje nabierają dzikości. Gałęzie mają różną długość i są ustawione w gąbce florystycznej pod różnymi kątami. Ta część jest naprawdę ważna, ponieważ tworzysz strukturę swojej pracy. Zwróć uwagę na umieszczenie każdej gałęzi. Historia, którą opowiadasz tymi kwiatami zaczyna się teraz.

jak zrobic dekoracje z kwiatów w gabce florystycznej

Po stworzeniu bazy i tzw. pułki dla pozostałych kwiatów można zacząć dodawać kolejne elementy naszego dzieła. W tym przypadku chodzi o to, aby efekt końcowy przedstawiał nieregularną dziką dekorację, więc zwróćmy uwagę na to, żeby kwiaty i liście wciskane były pod różnymi kątami a także o różnej długości.

kwiaty w gąbce florystycznej

Czas, aby dodać swoje ogniskowe kwiaty. Są to kwiaty, które wyróżnią się i będą najbardziej przyciągające uwagę w grupie. Przyjrzyj się kształtowi kwiatu i dodaj go do aranżacji w sposób podkreślający jej piękno i poprawiający ogólny kształt aranżacji.

jak zrobic dekoracje z kwiatow w gabce florystycznej

Kolejną wskazówką dla dzikiego wyglądu jest lekkie odsuwanie kwiatów od siebie. Kiedy wszystkie kwiaty są na tym samym poziomie, zaczynasz uzyskiwać taki zaokrąglony wygląd, co nie jest złe, ale nie będzie miało kształtu organicznego i w tym przypadku pożądanego przez nas.

dekoracje z kwiatów w gąbce florystycznej

Wreszcie nadszedł czas na wykończenie. Sprawdź gdzie pozostały luki i wypełnij je małymi, delikatnymi kwiatami. Jest to również okazja, aby dodać dzikiego wyglądu. Pozwól, by kwiaty układały się w ich naturalnym kierunku, a następnie umieść je tam, gdzie pasują do Twojego układu.

Nieregularne długości kwiatów zapewnią im dodatkowo swobodny przepływ powietrza. Pozwól aby kilka z nich było znacznie wyżej i niżej od reszty układu, aby nie zatapiały się w nim. Stwórz przepływ i nie bój się pozwolić, by twoje kwiaty spadły na krawędź wazonu.

dekoracja z kwitów w gąbce florystycznej

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz