Narzędzia florystyczne mają za zadanie ułatwić Ci codzienne czynności wykonywane w kwiaciarni lub pracowni. Dzięki nim jesteś w stanie szybciej i sprawniej wykonać niektóre prace, a czasem nawet uniknąć bolesnych zadrapań i skaleczeń. Zaczynając pracę z materiałem roślinnym, niezbędne może okazać się skomponowanie profesjonalnego przybornika, który będzie towarzyszyć Ci podczas codziennej pracy. Zestaw narzędzi florystycznych w każdej pracowni powinien zawierać w sobie kilka niezbędnych elementów. Jakie narzędzia powinny się w nim znaleźć? Podpowiadamy!

Najważniejsze narzędzia florystyczne

Nożyczki florystyczne

Nożyczki niewątpliwie przydadzą się podczas pracy z roślinami i należy zaopatrzyć w nie swój przybornik. Możesz nimi obcinać łodygi kwiatów, liście, a także przycinać różnego rodzaju materiały florystyczne takie jak np. papier, rafia, flizelina i folia. Aby nożyczki spełniały swoją funkcję i służyły Ci przez bardzo długi czas, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów m.in.:

-
Ostrze - najważniejszą częścią nożyczek jest oczywiście ich ostrze. To właśnie ono powinno grać w nich główną rolę i to na nie należy zwrócić największą uwagę podczas zakupu. Powinno wyróżniać się najwyższą jakością. Ostrza nożyczek muszą być twarde i pokryte powłoką odporną na korozje oraz pozostawać ostre i gotowe do pracy przez długi czas.

- Waga i wyprofilowanie - nożyczki
powinny również być lekkie i dobrze wyprofilowane co zagwarantuje idealne dopasowanie się ich do dłoni i komfort podczas pracy z nimi. Ich rączki muszą być wykonane z wysokogatunkowego plastiku, który odporny będzie na upadki i nie pęknie tak łatwo. Dodatkową zaletą będzie, jeśli będą one pokryte powłoką antypoślizgową np. miękką gumą, która zapobiegnie wyślizgnięciu się ich z dłoni.

Nożyczki JEN-IMPORT

Ściągacz do kolców

Kolcownik to praktyczne narzędzie, które odmieni Twoją pracę z roślinami i sprawi, że będzie ona o wiele szybsza i przyjemniejsza. Podczas pracy w kwiaciarni z pewnością codziennie masz styczność z wymagającymi kwiatami, które posiadają kolce. Z pewnością również nie raz Twoje dłonie zostały przez nie pokaleczone w bolesny sposób, co zabierało Ci czas i powodowało zdenerwowanie. Możesz temu zapobiec, używając profesjonalnego narzędzia do ściągania kolców z łodyg kwiatowych. Kolcownik ułatwi i przyśpieszy Twoją prace, a także uchroni Twoje dłonie przed zadrapaniami i skaleczeniami. Jest lekki i poręczny, a przede wszystkim bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy włożyć łodygę rośliny do środka narzędzia lub do specjalnie zaprojektowanego uchwytu, a następnie w szybkim tempie, pewnym ruchem przeciągnąć narzędzie po łodydze. Wszystkie zbędne kolce zostaną usunięte w mgnieniu oka, a Ty będziesz mieć możliwość przystąpienia do dalszej pracy. Ściągacz do kolców to specjalistyczne narzędzie, które ułatwi Twoją codzienną pracę i sprawi, że będzie ona prostsza i przyjemniejsza. Jeśli cenisz sobie czas i chcesz uniknąć bolesnych skaleczeń, to właśnie to narzędzie powinno zajmować honorowe miejsce w Twoim przyborniku florystycznym.

Ściągacz do kolców Dallas

Nożyk florystyczny

Ten mały i niepozorny przedmiot bardzo może ułatwić Twoją pracę z roślinami i gąbką florystyczną. Swoje zastosowanie znajdzie m.in. podczas obcinania łodyg kwiatów i nadawania odpowiedniego kształtu suchej i mokrej piance florystycznej. Nożyk florystyczny wyróżnia się na tle tych zwykłych swoimi ostrzem, które zaskakuje swoimi właściwościami tnącymi. Jest przede wszystkim o wiele twardsze i gotowe na intensywną pracę w kwiaciarni lub pracowni florystycznej. Nożyk florystyczny jest bardzo ostry, dzięki czemu w szybki i profesjonalny sposób możesz obciąć łodygi roślin oraz obcinać gąbkę florystyczną bez obaw o uszkodzenie jej delikatnej struktury. Rączka nożyka jest wykonana z mocnego plastiku, odpornego na upadki z wysokości. Dobrze leży w dłoni, dzięki starannemu wyprofilowaniu krawędzi i odpowiedniej długości. To narzędzie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pasjonatów roślin, którzy oczekują od swoich narzędzi florystycznych najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.

Nożyk florystyczny OASIS

Sekator florystyczny

To kolejne narzędzie, które może przydać Ci się nie tylko podczas pracy w kwiaciarni, ale także w Twoim przydomowym ogrodzie. Profesjonalny sekator florystyczny to niezbędne narzędzie w przyborniku każdego florysty i ogrodnika. Przyśpieszy i przede wszystkim ułatwi Ci pracę z wymagającym materiałem roślinnym i drutami florystycznymi.

Podczas zakupu sekatora warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które decydują o jego jakości takich jak np.:

- Ostrze - powinno być pokryte powłoką antykorozyjną oraz pozostawać ostre przez długi czas. Ostrze to serce całego sekatora dlatego to na nim w pierwszej kolejności powinna się skupić Twoja uwaga.

- Waga i kształt - zwróć uwagę na to, czy narzędzie jest lekkie i dobrze układa się w dłoni. Jest to ważne, ponieważ, jeśli będziesz pracować z narzędziem przez wiele godzin to ciężki i źle wyprofilowany uchwyt sekatora skutecznie może spowolnić Twoją pracę.

- Materiał - sekator powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów najwyższej jakości. Zapewni Ci to najwyższą jakoś narzędzia, które posłuży Ci przez długi czas.

- Dodatkowe udogodnienia - dodatkowym atutem będzie antypoślizgowy materiał na rączce oraz specjalny zamek blokujący, który zapobiegnie niespodziewanemu otworzeniu się narzędzia. Uchroni Cię to przed skaleczeniami i zapewni wysoki komfort pracy.

Sekator florystyczny JEN-IMPORT

Pistolet do kleju

Pistolet na laski klejowe w szybki sposób jest w stanie skleić ze sobą różne przedmioty i materiały takie jak np.: papier, drewno, plastik, karton. Nagrzewa on laski klejowe dając przy tym klej na gorąco, który zapewnia długotrwałe i mocne sklejenie ze sobą różnych przedmiotów. Narzędzie to jest łatwe w obsłudze i bardzo przyśpiesza tworzenie dekoracji i kompozycji florystycznych takich jak m.in. stroiki świąteczne, wianki na drzwi itp. Wystarczy, że w pistolecie umieścisz specjalną laskę klejową, podłączysz go do prądu i poczekasz aż klej się nagrzeje. Zazwyczaj trwa to od kilkunastu sekund do kilku minut. Następnie gdy laska klejowa zaczyna zmieniać się w klej na gorąco możesz przystąpić do pracy z pistoletem. Rezultaty przy użyciu kleju na gorąco są zdecydowanie lepsze i trwalsze niż przy użyciu zwykłego kleju.

Idealny pistolet na klej powinien być przede wszystkim:

- Lekki i poręczny - mała waga i dobrze zaprojektowana rączka zmniejszy wysiłek wkładany w pracę z narzędziem.

- Wykonany z dobrej jakości materiałów - pistolet na klej musi być wykonany z materiałów, które są odporne na bardzo wysoką temperaturę, ponieważ większość pistoletów podgrzewa klej do temperatury ponad 100 stopni.

- Mocny - mowa tu o mocy W narzędzia, im większa moc tym lepsze i wydajniejsze narzędzie, które posłuży Ci przez długi czas.

Przygotowując się do pracy z pistoletem na klej należy pamiętać o zabezpieczeniu otoczenia i własnego ubrania. Zabrudzenia spowodowane klejem na gorąco są trudne lub wręcz niemożliwie do usunięcia dlatego warto o to zadbać jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Polecamy zapatrzenie się w profesjonalny fartuch florystyczny, który ochroni ubranie przed zabrudzeniem i zminimalizuje ryzyko poparzenia się.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz