Owijanie bukietów to piękny sposób na wykończenie całego efektu i podkreślenie jego charakteru. Jednak jeśli nie lubisz dodatków, papieru, organzy i innych wstążek w nadmiarze, bardziej cenisz sobie minimalizm. Prosty i szybki bukiet, który bez problemu możesz wykonać sam w domu. Zobacz, czego potrzebujesz to stworzenia tego ekspresowego kwiatowego dzieła.

jak owinąć bukiet

Zdjęcie powyżej ilustruje użyte w przykładach kwiaty i liście. To dosyć nietypowa mieszana jednak bardzo piękna. Najważniejsze we florystyce jest to, aby wszystkie kwiaty wspólnie stworzyły piękną całość. Układanie ich ma być zabawą. Stwórz swój idealny zestaw kwiatowej mieszanki, a następnie przejdź do etapu owijania.

Owijanie bukietu powinno być jego wykończeniem, tzn. powinno podkreślać charakter i styl bukietu. Nie wybieraj zatem jakiegokolwiek materiału czy papieru a zastanów się, w jakim klimacie jest i w podobnym kierunku podążaj przy owijaniu bukietu.

Bukiet owinięty w materiał jutowy

Pierwszym z banalnie prostych sposobów na owijanie bukietu, który wybrałam (jednak dalej uroczym) jest okrycie łodyg kwiatów materiałem jutowym w kolorze czarnym. Nie ma chyba nic prostszego niż ten sposób zdobienia. Naturalne kwiaty bez żadnych innych dodatków zawinięte zostały w kawałek materiału jutowego czarnego. Użyty został materiał o szerokości 6 cm, jednak juta jest na tyle sprzyjającym materiałem, że możemy docinać go w każdy sposób pod wymiar, jaki jest akurat potrzebny.

owijanie bukietów

owijanie bukietu

Bukiet owinięty w papier z ozdobną wstążką

Uwielbiam, kiedy zasada "im mniej, tym lepiej" znajduje swoje potwierdzenie. Tak jest w przypadku drugiego z pomysłów na proste owijanie bukietów. Jeśli jesteś fanem prostych rozwiązań i uwielbiasz naturalnie wykonane bukiety bez nadmiernych dodatków dekoracyjnych, z pewnością spodoba Ci się ten pomysł. Papier naturalny to jeden z najdoskonalszych dekoracji przy tworzeniu minimalistycznych i delikatnych bukietów.

Wytnij prostokątny kawałek papieru naturalnego i umieść kwiaty na jednym rogu. Owiń kwiaty z jeden stron, od spodu, a następnie z drugiej, żeby ładnie wykończyć. Do ozdoby wybierz wstążkę, z której wykonasz wiązanie dekoracyjne, a jednocześnie przytrzymujące całość konstrukcji.

sposoby na łatwe owiniecie kwiatów

owijanie bukietów

Sznurkowanie łodyg kwitów

Zanim rozpoczniesz owijanie, umocuj wszystkie kwiaty razem, żeby nie przemieszczały się podczas dalszej pracy. Zacznij od utworzenia pętelki i zaciśnięcia jej na jednej z łodyg. Zawijaj sznur wokół wszystkich łodyg, warstwa przy warstwie przesuwając się ku górze. Po pokryciu jak największej powierzchni łodyg zwiń sznurek z powrotem do środka. Na końcu wykonaj kokardę ozdobną. To bardzo subtelne wykończenie bukiety, niestety niezbyt często wykorzystywane przez twórców prac florystycznych. Co o nim sądzicie?

owijanie bukietw ya pomoca synurka

owijanie bukietów za pomocą sznurka

proste owijanie bukietów

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz