Święto zmarłych to jedno z najważniejszych świąt również w branży florystycznej. Na ten dzień wiązanki, wieńce i różnego rodzaju kompozycje kwiatowe wykonywane są w zmorzonej ilości i tempie. Jak przy tak dużej ilości pracy zrobić szybko piękną wiązankę?

Przy robieniu wiązanki warto zwrócić uwagę, na jakich to artykułów oraz kwiatów używamy. Ładna wiązanka to jedna kwestia a jej trwałość to drugi bardzo ważny temat. Symboliczne kwiaty na grobach zmarłych zdobią je od wielu lat. Szczególnie często wybierane są wieńce. Wieńce z kwiatów żywych najlepiej wykonane na podstawie z gąbki florystycznej, żeby jak najdłużej zachowały swój świeży wygląd.


Wieniec w kształcie krzyża

Standardowy wieniec z kwiatami wykonywany jest na postawach w kształcie ringu. W zależności od przeznaczenia i życzeń zleceniodawcy może być z żywych bądź sztucznych kwiatów. Jednak jeśli chcemy coś mniej standardowego „propozycją w punkt” jest wieniec wykonany w formie krzyża. Wieniec inny niż wszystkie, ponieważ w kształcie krzyża. Układanie kompozycji na gąbce florystycznej mokrej jest niesamowicie proste. Wykonywanie kompozycji polega na doborze odpowiednich kwiatów oraz wciśnięciu ich w piankę kwiatową.

Na wykonanie wieńca z krzyża jest bardzo dużo sposobów, w zależności tak naprawdę od wizji wykonawcy, doboru kwiatów, ich kolorów i wielkości. Wińce mogę być również zdobione np. mchem. Dobór kwiatów zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać jednak najbardziej polecane do tworzenia wieńców są hortensje. Mają nad większością innych kwiatów tę przewagę, że zasychając nie tracą swoich kształtów.

Krzyże w różnych wielkościach, które działają identycznie tak samo, jak każde produkty wykonane z gąbki florystycznej mokrej.

Możesz przeczytać również co napisaliśmy na temat używania i moczenia gąbki florystycznej. Jak używać gąbkę florystyczną

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz