Złote bombki

Złote bombki na choinkę

Wymiar: 5 cm

Ilość: 12 szt/op.

Kolor: złoty/brokatowy

6,90 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

new_releases
Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł (Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł)
  • Zamów dziś, a paczkę otrzymasz na następny dzień roboczy Zamów dziś, a paczkę otrzymasz na następny dzień roboczy
  • Koszt dostawy kurierem - 16,00 zł Koszt dostawy kurierem - 16,00 zł
  • Masz 14 dni na zwrot produktu Masz 14 dni na zwrot produktu

Złote bombki z brokatem

Bombki choinkowe wykonane z plastikowego tworzywa (odporne na uderzenia, przyjazne dla dzieci i pupili domowych). Wykonane w klasyczny sposób, jednolite, zdobione brokatem. Ich średnica wynosi 5 cm. Idealne do dekoracji zarówno niewielkich drzewek, samych gałązek choinkowych, jak i większych choinek. Złote bombki są bardzo klasycznym elementem drzewka, ze względu na brak zbędnych zdobień, dekoracji i mieszanek kolorystycznych. Złoty kolor kojarzony jest z elegancją i bogactwem. Pięknie współgra z czerwonym kolorem. Doskonale wkomponują się w każde wnętrze. W opakowaniu znajduje się 12 sztuk bombek świątecznych. Każda z nich przygotowana jest już do zawieszenia, za pomocą umocowanego sznureczka, również w złotym kolorze.

brokatowa bombka

Jak powstała bombka?

Bombka jest najpopularniejszą dekoracją Bożonarodzeniowego drzewka. Wynalazek ten, zwany również bańką, wynaleziony został przez człowieka o imieniu Hans Greiner. Ten niemiecki hutnik, który nie dysponował wystarczającą sumą pieniędzy na dekoracje świątecznego drzewa w postaci lakierowanych jabłek, zapoczątkował niezwykłą modę na bombkę.

Mieszczanie w XVII zdobili choinkę lakierowanymi orzechami i jabłkami, które pokazywały ich zamożność. Hutnik mimo braku pieniędzy na dekoracje postanowił, że nie pozostawi gołego drzewka. Postanowił wykonać coś na ich podobieństwo i wydmuchał owoce ze szkła, które następnie powiesił na choinkę. Ten niewinny czyn nie tylko uratował hutę przed bankructwem, ale również zachwycił wkrótce cały świat.

o9
3 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze

Napisz swoją opinię

Złote bombki

Złote bombki na choinkę

Wymiar: 5 cm

Ilość: 12 szt/op.

Kolor: złoty/brokatowy

Napisz swoją opinię