Filtruj według

Dzień kobiet

Dzień kobiet obchodzony na całym świecie bardziej lub mniej hucznie, jednak nigdy niezapomniane. Dzień 8 marca jest wyjątkową datą, nie tylko w polskim kalendarzu, ale na całym świecie. Kojarzony z goździkami i rajstopami, którymi obdarowywane były kobiety w czasach PRL-u. Tradycja podarunków w postaci kwiatów i innych upominków zachowała się po dziś dzień. Pomimo iż sposób świętowania zmienia się wraz z upływem czasu to, kwiaty wciąż stanowią najbardziej uniwersalny upominek na Dzień Kobiet. Królujący niegdyś goździk, który był podarunkiem dla każdej kobiety na dzień kobiet, wraca do łask i wykorzystywany jest bardzo chętnie w pracach florystycznych. Oprócz Goździka najpopularniejszymi kwiatami na dzień kobiet są także róże, tulipany i frezje. Do każdego wykonywanego bukietu lub nawet pojedynczego kwiatu, który ma być gestem w stronę kobiety ku pamięci i docenieniu, dodawane są akcenty dekoracji. Artykuły florystyczne na dzień kobiet takie jak:

Dzień kobiet

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-39 z 39 pozycji
Aktywne filtry
Dzień kobiet! Cała Polska i cała reszta świata obchodzi 8 marca dzień kobiet. 

Kiedy jest dzień kobiet i dlaczego?

Początek zakorzeniony jest w 1910 roku, kiedy to Druga Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet. Dzień ten miał służyć szerzeniu idei praw kobiet oraz ich możliwości związanych z wyborami. Pomysłodawczynią jest Klara Zetkin, która zainspirowała się do ustalenia tego międzynarodowego święta poczynaniami kobiet z Socjalistycznej Partii Ameryki. Na datę 8 marca przypada kilka ważnych wydarzeń z udziałem kobiet i to także przyczyniło się na ustalenie dnia kobiet właśnie tego dnia. Jednym z nich był strajk 5 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej, które 8. marca 1857 r. w Nowym Jorku domagały się polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki, chcąc uniknąć rozgłosu, zamknął strajkujące szwaczki w fabryce. Wybuchł pożar, który pochłonął życie 129 przebywających w środku kobiet.


Jak kiedyś obchodzono dzień kobiet?

Dzień kobiet był jednym ze świąt zaliczanych jako obowiązkowe i obchodzono je w zakładach pracy, szkołach czy urzędach. Panowie byli nie tyle co zachęcani, ale wręcz nakłaniani do tego, żeby wręczyć kobietom kwiaty w tym dniu. Dlatego już od samego rana w punktach z kwiatami był ogromny ruch. Najlepsze prezenty na dzień kobiet w tamtych czasach to goździki, rajstopy lub kawa. 


Kwiaty na dzień kobiet

W dzisiejszych czasach biorąc pod uwagę fakt, iż nie ma już problemu z deficytem produktów na puółkach, panie otrzymują znacznie obszerniejsze bukiety kwiatów i inne prezenty, którymi mogłaby się ucieszyć. Jednak wciąż niezmienne kwiaty są najbardziej wdzięcznym podarunkiem, jaki można podarować 8 marca. Najchętniej wybieranymi gatunkami kwiatów co roku są róże, tulipany i goździki. To z nich wykonuje się kompozycje kwiatowe i bukiety. Kwiaty łączy się z dodatkami i akcesoriami florystycznymi, aby powstała piękna i spójna kompozycja tematycznie wpasowana w charakter święta. 


Artykuły florystyczne na dzień kobiet

Najlepsze artykuł florystyczne na dzień kobiet to takie, które jak najlepiej pasują do charakteru kompozycji czy bukietu w danym dniu. Najchętniej wybieranymi dodatkami do wykonywania bukietów dla kobiet są wstążki w kolorze czerwieni, papiery dekoracyjne, serca na piku, napisy kocham Cię i niezmiennie pudełka flower-box.