Filtruj według

Klej

Klej florystyczny to specjalistyczny klej, przeznaczony do łączenia kompozycji z kwiatów żywych, sztucznych i innych elementów. Klej ten używany jest przez florystów w każdej kwiaciarni. Wykorzystywany do klejenia płatków kwiatów i liści różnego rodzaju do powierzchni. Do profesjonalnych klejów florystycznych wykorzystywanych we florystyce zaliczają się:

W naszej internetowej hurtowni florystycznej znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych klei, które ułatwią i przyśpieszą Twoją codzienną pracę z roślinami oraz materiałami florystycznymi.

Klej

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry

Klej na zimno wykorzystywany jest do kwiatów ciętych i zieleni. Sprawdza się rewelacyjne podczas doklejania delikatnych elementów wiązanek ślubnych, wianków itd. Klej ten wykorzystywany jest również do przedłużenia świeżości łodyg kwiatów ciętych. Klejem pokrywa się końcówkę łodygi, dzięki temu zabezpiecza się wydobywanie z niej wody. Ta metoda zastępuje wykorzystywaną kiedyś metodę woskowania.

Klej w laskach nazywany także klejem na gorąco, jest najczęściej wykorzystywany wśród florystów. Do prawidłowego użycia laski klejowej potrzebny jest koniecznie pistolet. Klej w lasce umieszczany jest w pistolecie, który następnie podgrzewa przezroczysty klej zazwyczaj do temperatury 160 stopni i topi go. Gorący klej to idealne złączenie do suchych i sztucznych elementów. Dostępne są również kleje termo topliwe niskotemperaturowe wykorzystywane do klejenia żywych elementów kompozycji.


Do bardzo drobnych i delikatnych elementów takich jak np. brokat, floryści najchętniej wybierają klej w sprayu. Przy wykorzystywaniu tego rodzaju kleju zaleca się wykonanie próby, gdyż każdy rodzaj kwiatów reaguje w inny sposób, niektóre z nich mogą go nie tolerować. Należy używać go zgodnie z instrukcją, a przede wszystkim z daleka od ognia.