Filtruj według

Klej

Klej florystyczny to specjalistyczny klej, przeznaczony do łączenia kompozycji z kwiatów żywych, sztucznych i innych elementów. Klej używany przez florystów w każdej kwiaciarni. Wykorzystywany do klejenia płatków kwiatów i liści różnego rodzaju do powierzchni. Do profesjonalnych klejów florystycznych wykorzystywanych we florystyce zaliczają się:

Pierwszy rodzaj kleju tzn. klej na zimno wykorzystywany jest do kwiatów ciętych i zieleni. Sprawdza się rewelacyjne podczas doklejania delikatnych elementów wiązanek ślubnych, wianków itd. Klej ten wykorzystywany jest również do przedłużenia świeżości łodyg kwiatów ciętych. Klejem pokrywa się końcówkę łodygi, dzięki temu zabezpiecza się obywanie niej wody. Ta metoda zastępuje wykorzystywaną kiedyś metodę woskowania.


Klej w laskach nazywany także klejem na gorąco, jet najczęściej wykorzystywany wśród florystów. Do prawidłowego użycia laski klejowej potrzebny jest koniecznie pistolet. Klej w lasce umieszczany jest w pistolecie, który następnie podgrzewa przezroczysty klej zazwyczaj do temperatury 160 stopni i topi do. Gorący klej to idealne złączenie do suchych i sztucznych elementów. Dostępne są również kleje termo topliwe niskotemperaturowe wykorzystywane do klejenia żywych elementów kompozycji.


Do bardzo drobnych i delikatnych elementów takich jak np. brokat, floryści najchętniej wybierają klej w prayu. Przy wykorzystywaniu tego rodzaju kleju zaleca się wykonanie próby, gdyż każdy rodzaj kwiatów reaguje w inny sposób, niektóre z nich  mogą go nie tolerować. Należy używać go zgodnie z instrukcją a przede wszystkim z daleka od ognia.

Klej

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry