Filtruj według

Sizal

Sizal to wytrzymałe włókno otrzymywane ze specjalnego gatunku agawy sizalowej. Jest to popularny materiał wykorzystywany we florystyce, dekoratorstwie i rękodzielnictwie. Sizalowe sianko swoją strukturą przypomina nici, które można modelować w dowolny sposób. Mnogość kolorów, w których można otrzymać sizal, pozwala na wykorzystanie go w praktycznie każdej kompozycji.

Sizal

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-34 z 34 pozycji
Aktywne filtry

Jak wytwarza się sizal?

Największym producentem tego włókna jest obecnie Brazylia. Włókno sizalowe pozyskiwane jest z liści agawy metodą ręczną bądź półmechaniczną. Do procesu tego musi dojść zaraz po ścięciu dojrzałych liści agawy, bo to właśnie wtedy wydobywanie z nich sizalu jest najłatwiejsze i daje najlepsze rezultaty. Sizal z liści można pozyskać, gdy sięgają one co najmniej 140 cm, co odpowiada pozyskaniu włókna o długości od 90 do 120 cm. Sizal można zbierać o każdej porze roku. Jednak nie jest to roślina nieśmiertelna. Średnia długość życia agawy sizalowej wynosi ok. 6 lat. Na koniec życia wytwarza ona kwiatostan z nasionami i po tej chwili zaczyna usychać.

Do czego można wykorzystać sizal?

Sianko z sizalu nadaje się do tworzenia prac artystycznych i plastycznych. Jest chętnie używany podczas tworzenia ozdób świątecznych takich jak np. choinki, bombki, gwiazdki, króliczki i stroiki. Dzięki jego szerokiej gamie kolorystycznej możesz użyć go praktycznie na każdą okazję.

Sizal można użyć do:

- dekoracji stołu

- wypełniania pustych przestrzeni w kompozycjach kwiatowych

- wypełniania doniczek, wazonów i pudełek

- tworzenia kokard

- pakowania prezentów przy użyciu celofanu

- wypełniania koszyczków Wielkanocnych ozdabiania stroików owijania różnych przedmiotów

Włókno sizalowe w ponad czterdziestu odcieniach

W naszej hurtowni florystycznej znajdziesz sizal w wielu różnych odcieniach oraz w dobrej cenie. Posiadamy ponad 40 produktów w tej kategorii, co daje nam pewność, że z łatwością znajdziesz odcień, który akurat w tym momencie poszukujesz. Sizal florystyczny dobrze sprawdzi się jako ciekawy i subtelny dodatek do kompozycji kwiatowych, akcent w dekoracji wnętrz oraz uzupełnienie własnoręcznie tworzonych dekoracji.