Gąbka mokra - 20szt./op. | Victoria®

VOM

Nowy produkt

Gąbka mokra

Wysokiej jakości gąbka / pianka florystyczna do układania kompozycji kwiatowych z żywych roślin. Doskonale nadaje się do układania dekoracji w naczyniach.

Producent: Victoria®

Wymiary: 23 x 11 x 8 cm

W opakowaniu: 20 szt.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

29,90 zł brutto

Darmowa dostawa od 300 zł!

Więcej informacji

Gąbka mokra

Czym jest gąbka florystyczna?

Gąbka florystyczna mokra jest materiałem sztucznym, stworzonym w ten sposób aby chłonęła i zatrzymywała w sobie wodę. Jest materiałem kruchym co umożliwia przycinanie jej za pomocą noża do każdego pożądanego kształtu a także swobodne przeciskanie się przez nią łodyg kwiatów i liści. Gąbka florystyczna mokra uznana za jeden z najbardziej pożądanych i najczęściej stasowanych materiałów w obszarze florystyki.

Gąbka florystyczna 

Znana także jako pianka florystyczna, gąbka sucha, blok pianki, pianka do kwiatów, cegła florystyczna, kostka florystyczna, cegła z pianki. Służy do układania kompozycji z kwiatów w różnego rodzaju a także liści i łodyg roślin żywych. Może byś wykorzystywana do różnego rodzaju naczyń, wazonów, mis, talerzy itd. Często wykorzystywana również do tworzenia kompozycji w bardzo powszechnych w ostatnim czasie flowerboxach.

Rodzaje gąbki florystycznej

Gąbkę florystyczną dzielimy na dwa rodzaje:

- gąbka florystyczna mokra: stosowana do tworzenia kompozycji różnego rodzaju za pomocą żywych kwiatów i roślin. Jej zadaniem jej utrzymanie kompozycji w pozycji a także przedłużenie świeżości kwiatów.

- gąbka florystyczna sucha: stosowana do tworzenia kompozycji z kwiatów i roślin sztucznych.

Jak używać gąbkę florystyczną?

Dla początkujących florystów może to nie być tak oczywiste jak dla długo działających w branży

Producent: Victoria®

Wymiary: 23 x 11 x 8 cm

W opakowaniu: 20 szt.

Wysyłka: w 24 godziny

30 innych produktów w tej samej kategorii: