Drut florystyczny

Drut florystyczny wykorzystywany jest we florystyce do tworzenia różnorodnych kompozycji kwiatowych. Stosowany jest m.in. do usztywniania dekoracji florystycznych, nawlekania koralików i tworzenia wianków. Dzięki niemu będziesz w stanie stworzyć piękne i lekkie konstrukcje oraz instalacje, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. Nasza hurtownia florystyczna posiada szeroki asortyment drutu florystycznego, znajdziesz tu:

 • drucik florystyczny gładki na szpulce
 • drucik florystyczny karbowany na szpulce
 • drut nawijany na patyk
 • drut wtykowy
 • drut cięty
 • drut wyrobowy
 • ring aluminiowy w różnych kolorach

Drut florystyczny dostępny jest w różnych grubościach, kolorach i rodzajach. Idealnie sprawdzi się do kwiatów żywych, jak i sztucznych. Z jego pomocą stworzysz wyjątkowe prace, w których drut może być jedynie niewidzialnym pomocnikiem podtrzymującym całą kompozycję lub elementem dekoracyjnym, który nadaje kompozycji oryginalnego i pięknego wyglądu.

Drut florystyczny

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji
Aktywne filtry

Drut florystyczny

Powszechnie znany we florystyce jako wzmocnienie konstrukcji, element służący do drutowania kwiatów i liści oraz tworzenia stelaży pod aranżacje z kwiatów i roślin. Wykorzystywany podczas pracy z roślinami i kwiatami żywymi, jak i sztucznymi. Drut florystyczny wykorzystywany niemal w każdej pracy chciażby do wiązywania elementów kompozycji. 

Nasza hurtownia florystyczna wyposażona jest w każdego rodzaju druty florystyczne wykorzystywane do roślin żywych i sztucznych. Każdy poszczególny drut ma swoje przeznaczenie i wykonany jest tak, aby spełniał, jak najlepiej swoją funkcję. Druty florystyczne możemy podzielić na te dekoracyjne oraz te czysto praktyczne, które się raczej ukrywa pod całością pracy. Druty florystyczne dzielimy na:

  Drut cięty
   Drut nawijany
    Drut wtykowy
     Drut wyrobowy
      Drut aluminiowy

      Cienkie druty florystyczne przeznaczone do drutowania łodyg techniką owijania. Wykorzystuje się je także do obwiązywania elementów. Dzięki temu, że drucik jest bardzo cienki, można beż żadnego wysiłku nadać mu odpowiedni kształt oraz przyciąć do potrzebnej długości. Cienkie druty stosuje się również w tworzeniu wianków komunijnych i ślubnych na głowy kobiet. Dekoracyjne druty oprócz spełnienia swojej funkcji praktycznej, stanowią dodatek dekoracji i wykończenia danej kompozycji. Dekoracyjne druty dostępne pod wieloma kolorami, zazwyczaj bardzo cienkie. Dostępne także karbowane druty dekoracyjne. Druty należące do najgrubszych i najbardziej sztywnych to te cięte ciemno żarzone. Je można wykorzystywać do kompozycji ciężkich z dużymi kwiatami oraz do kwiatów sztucznych (główek wyrobowych).