Rafia

Rafia to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych i najchętniej używanych materiałów florystycznych, w każdej kwiaciarni i nie tylko. Imponuje ona swoim szerokim spektrum zastosowań i tym, że można wykorzystać ją w prawie każdej dekoracji i kompozycji florystycznej. Raphia, bo tak też nazywany jest ten produkt, jest niezwykle wydajnym i mocnym materiałem. Rafia, którą możesz znaleźć w naszej hurtowni florystycznej, wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które nie ulegają trudnym warunkom pogodowym i można je intensywnie użytkować bez obaw o zniszczenie. Dodatkowo sznurek nie blaknie i nie plączę się dzięki temu, że jest zawinięty w specjalny sposób, ułatwiający odwiniecie ze szpuli takiej ilości materiału, jaką w danej chwili potrzebujesz. 

Rafia

Jest 71 produktów.

Pokazano 1-71 z 71 pozycji
Aktywne filtry

Rafia włoska doskonale znana jest każdemu floryście. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach m.in. we florystyce i dekoratorstwie. Czemu rafia włoska jest tak wyjątkowa i zyskała tak ogromną popularność? Nie da się ukryć, że każdy z nas ceni dobrą jakość. Jeszcze większą satysfakcję i radość wywołuje połączenie dobrej jakości z niską ceną. Jeśli do tego kolejną cechą będzie wszechstronność i szerokie spektrum zastosowań to powstaje produkt idealny. Takim artykułem florystycznym jest właśnie rafia.


Co to jest rafia?

Raphia jest produktem wykonanym z rośliny z rodziny arekowatych. Drzewo zwane także palmą. Liście osiągają do 20 metrów wysokości i 3 m szerokości (zaliczają się do największych liści na świecie). Z drzewa rafii pozyskiwane są włókna. Zastosowanie włókien palmy jest bardzo wszechstronne. Nadaje się nie tylko do produkcji lin i sznurków oraz tekstyliów. Po nacięciu włókna zdjętego prosto z palmy wydobywa się bogaty w cukry sok. Stosowany jako półprodukt przy sporządzaniu wina palmowego oraz do destylowania mocniejszych alkoholi. Jednak rafia przede wszystkim zawdzięcza swoją popularność dzięki możliwościom wykorzystywania jej we florystyce.


Rafia pierwotnie występuje w jednym kolorze natury. Można go porównać do koloru wysuszonego siana lub zboża. Strukturę ma porowatą. Włókna rafii we florystyce można spotkać w naturalnej formie lub odpowiednio przygotowane i farbowane.

Właściwości rafii włoskiej

- bardzo wysoka jakość,

- wszechstronne zastosowanie, 
- odporna na trudne warunki,
- nie traci koloru pod wpływem słońca,
- nie plącze się, 
- wydajna,
- mocna.

Zastosowanie rafii

Rafia znana także jako raphia, ze względu na swoją bardzo dobrą jakość doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju zdobieniach i wiązaniach. We florystyce jest jednym z najbardziej popularnych artykułów florystycznych. Wykorzystywana jest do dekoracji każdego rodzaju, a także mocowań. Ze względu na olbrzymi wybór kolorystyczny rafia sprawdzi się w każdej aranżacji oraz dekoracji florystycznej. Stanowi również element przy dekorowaniu wnętrz. Raphia sprawdzi się w:

- dekoracjach bukietów każdego rodzaju,
- wiązaniach bukietów,
- jest świetnym materiałem do tworzenia kokard ozdobnych,
- mocowanie etykiet i zawieszek,
- tworzenie ozdobnych szyć np. w jutowych torebkach,
- wypełnianie dekoracji świątecznych Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych,
- zawijania prezentów