Folia do kwiatów

Wysokiej jakości folia do kwiatów ciętych, folia do kwiatów doniczkowych i folia do pakowania prezentów. Nasza hurtownia florystyczna posiada szeroki wybór folii florystycznej. Folia ma bardzo szerokie spektrum zastosowania we florystyce oraz dekoratorstwie. Rodzaje foli florystycznej:

Folia jest materiałem sztucznym i wodoodpornym. W przypadku malowanych celofanów nie trzeba obawiać się, że pofarbują przedmioty czy zabarwią wodę. Celofany zazwyczaj występują w formie gotowych już rozmiarów arkuszy. Jeśli potrzebna jest niestandardowa lub znacznie większa część celofanu odpowiednim wyborem będzie celofan nawinięty na rolkę, który umieszcza się na gilotynie i samodzielnie dobiera najodpowiedniejszą wielkość.

Folia do kwiatów

Jest 111 produktów.

Pokazano 1-111 z 111 pozycji
Aktywne filtry

Folia do kwiatów

Folia florystyczna znana w takich postaciach jak: folia celofan, folia do kwiatów, rękaw florystyczny, rożek do kwiatów, folia belka. Jest nieprzepuszczalnym materiałem sztucznym przeźroczystym lub folia malowana. Jest artykułem florystycznym należącym do działu akcesoria florystyczne i dekoracji florystycznych.

Folia celofan w arkuszach 

Celofan najczęściej występuje w formie arkuszy o trzech wymiarach:

- mały celofan przeźroczysty w arkuszach o wymiarach 50 cm / 70 cm
- średni celofan przeźroczysty w arkuszach o wymiarach 70 cm/ 100 cm
- duży celofan przeźroczysty w arkuszach o wymiarach 100 cm / 140 cm

Każdy z tych wymiarów wybierany jest pod względem wielkości bukietu lub innego przedmiotu, jaki ma być zawinięty. Zaletą foli celofanowej w arkuszach jest brak konieczności posiadania gilotyny do cięcia oraz szybkie gotowe kawałki do użycia. Przeźroczysta folia jest bardzo uniwersalna i nadaje się do każdego rodzaju kompozycji i zdobień, nie zmienia charakteru tematyki. 
Celofan oprócz aspektów wizualnych i wielu możliwości jej wykorzystania i łączenia z innymi materiałami ma chronić kwiaty przed uszkodzeniami w trakcie transportu. Jej przeznaczeniem może być również ochrona paczek czy prezentów przed zmoczeniem również w drodze do wyznaczonego punktu. Folię celofanową łączy się z innymi kolorami papierów, tworząc ciekawe zestawienie lub z innymi celofanami malowanymi. 

Celofan malowany

Forma celofanu malowanego jest dokładnie taka sama jak w przypadku małego celofanu przeźroczystego. Dostępna w wymiarach 50 cm/ 70 cm. Nasz sklep florystyczny w swojej ofercie posiada:

- celofan malowany amarantowy
- celofan malowany czarny
- celofan malowany czerwony
- celofan malowany różowy
- celofan malowany zielony
- celofan malowany zielony jasny

Oprócz kolorowych foli do kwiatów można wybierać również spośród foli we wzory takich jak:
 
- folia celofanowa w pasy
- folia celofanowa w paproć
- folia celofanowa w piórka
- folia celofanowa w gałązki  

Folia na belce

Rolka foli celofan dostępna w wersji 4 kg lub 10 kg. Standardowe szerokości belki nakładanej na rolkę maszyny, czyli 70 cm. Grubość foli wynosi ok. 30 mikronów. Przy wyborze tego rodzaju foli należy wziąć pod uwagę to, że jest to jeden ogromny kawałek (przypadki 4 kg belki około 200 metrów) więc konieczna będzie rolka na którą można ją zawiesić oraz gilotyna do cięcia na kawałki.

Rożek foliowy i rękaw foliowy

Materiał foliowy wykorzystywany do pakowania bukietów lub donic kwiatowych. Różni się od zwykłego celofanu lub arkusza tym, że jego 2 boki są zgrzane. W przypadku stożka jak nazwa wskazuje, górna część jest szersza a dolna węższa. Do wyboru 2 rodzaje:

- rożek metalizowany i rożek przeźroczysty
- rękaw metalizowani i przeźroczysty