Filtruj według

Kwiaty Sztuczne

Kwiaty sztuczne jako alternatywa w wielu przypadkach dla żywych kwiatów ciętych i nie tylko. Wykorzystywane we florystyce dekoracyjnej, ślubnej, pogrzebowej. Florystyka bardzo mocno rozwinęła się w dziedzinie wyrobów kwiatów sztucznych. Każdy gatunek kwiatu ciętego, doniczkowego czy drzewek, jest w stanie znaleźć swojego sobowtóra. Kwiaty sztuczne wyrabiane są z dokładnością i precyzją, dzięki czemu uderzająco przypominają te naturalne, cięte.

Nasza hurtownia florystyczna zajmuje się głównie sprzedażą kwiatów sztucznych ciętych w postaci pojedynczych łodyg. Biorąc pod uwagę dynamicznie rozwijającą się ofertę kwiatów oraz coraz większe zainteresowania tego typu kwiatami, wprowadzamy coraz więcej nowych gatunków, a także liści. Posiadamy już ponad 150 wyrobów w kategorii kwiaty sztuczne m.in takich jak:

W ofercie można znaleźć również mech chrobotek, mech preparowany. Mech jest wykorzystywany we florystyce i dekoratorstwie do prac i kompozycji florystycznych. Dostępny w różnych kolorach co pozwala na stworzenie pracy w dowolnych charakterze. Doskonale sprawdza się jako wypełniacz. Bardzo dobrze znany w pracach takich jak obrazy z mchu. 

Kwiaty Sztuczne

Jest 67 produktów.

Pokazano 1-67 z 67 pozycji
Aktywne filtry
Sztuczne kwiaty

Do czego wykorzystuje sie kwiaty sztuczne?


Te alternatywne kwiaty mają naprawdę niesamowitą skalę, jeśli chodzi o perspektywy, które można z nimi wiązać. Kwiaty te nie powinny kojarzyć się już jako ograniczona możliwościami wiązanka pogrzebowa (chociaż w tych okolicznościach sprawdza się jak najbardziej). Kwiaty sztuczne oprócz wiązanek, o których mowa, wykorzystuję się do:


- tworzenia bukietów z kwiatów sztucznych
- dekoracji wnetrz
- tworzenia wieloletnich dużych elementów wystroju pomieszczeń np. biurowych
- tworzenia bukietów ślubnych
- tworzenie kompozycji, które zastąpią kwiaty żywe w trudnych warunkach atmosferycznych

Zalety kwiatów sztucznych?

Ważnym punktem na liście z zaletami kwiatów sztucznych jest informacja dla miłośników kwiatów, nieszczęśliwie posiadających alergie na nie. Kwiaty sztuczne są bez alkenów, więc alergicy mogą nabyć dowolny rodzaj kwiatu, bez obaw o pogorszenie swojego stanu zdrowia. Nie ma powodu do obaw związanych z ich pielęgnacją, właściwym nawodnieniem czy odżywianiem. Kwiaty sztuczne wyglądają fenomenalnie przez wiele lat. A posiadacz swoich ulubionych kwiatów w wydaniu sztucznym, nie musi się martwić co zrobić z kwiatami, kiedy wyjedziesz na wakacje. Nie więdną, nie przekwitają, nie zrzucają liści, nie gniją i nie atakują ich szkodniki. Tego rodzaju wybór kwiatów nie ogranicza do gatunku kwitnącego akurat w danym sezonie. Nie trzeba się pilnować, aby nie stały w przeciągu czy zbyt nagrzanym albo wychłodzonym miejscu. Ich zakup ogranicza się do jednorazowego wydatku pieniędzy i cieszy swoim wyborem przez długie lata. Kolejnym atutem jest możliwość wprowadzenia odrobiny egzotyki dzięki kwantom sztucznym. Prawdziwe egzotyczne rośliny i kwiaty nie miałyby szans przetrwania w naszym klimacie.

Jak wybrać kwiaty sztuczne w dobrej jakości? 

Na rynku można znaleźć kwiaty w bardzo słabej jakości, ale bez problemu też te bardzo dobrej. Przy wyborze kwiatów sztucznych nie należy patrzeć tylko na ich cenę. Całkiem prawdopodobne, że im tańsze tym w gorszej formie wizualnej są. Nie decyduj się na kupno kwiatów przez sklep internetowy, gdy nie ma zdjęcia produktu. Zakupy w ślepo bez jego pokazania już stają się podejrzanie nieatrakcyjne.

Dekoracje wnętrz z kwiatów sztucznych? 

Kwiaty w pomieszczeniach są wręcz nieodłącznym elementem każdego wystroju. Pozostawione pomieszczenie bez akcentu kwiatów czy jakiejś innej roślinki wydaję się niedopełnione, zimne i surowe. Jak wspominaliśmy już, w wielu przypadkach nie ma możliwości postawienia żywego kwiatka z powodu warunków, jakie panują w pomieszczeniu lub braku możliwości zaopiekowania się o roślinę. Kwiaty sztuczne nie wymagają niczego oprócz kawałka miejsca, w którym możemy go postawić. Dekoracja z kwiatów może być wykonana nawet w tematyce egzotycznej lub sprzeciwiającej się naturalnemu położeniu danego gatunku kwiatu.

Zalety kwiatów sztucznych?

Tworzenie nieograniczonych i niekonwencjonalnych prac florystycznych i dekoracyjnych jest jedną z najfajniejszych zalec. Kwiaty sztuczne nie niosą za sobą żadnych obowiązków oprócz ich czyszczeniem raz na jakiś czas, o czym również wspomnę w następnym punkcie. 

Jak dbać o kwiaty sztuczne?

Ich pielęgnacja nieco różni się od tej stosowanej do kwiatów sztuczny. Właściwie ogranicza się jedynie do usuwania gromadzonego na powierzchni kwiatów kurzu. Najlepiej czyścić je za pomocą wilgotniej ścierki lub użyć spryskiwacza, aby zwilżyć płatki i liście następnie za pomocą szmatki przetrzeć brud. Jeśli kwiat jest mocny i sylikonowy można spłukać go strumieniem wody i pozostawić do wysuszenia. Unikaj ciepłej wody, do tego zabiegu preferowana jest letnia. Jeśli masz do czynienia z całą kompozycją, obszernie wypełnioną kwiatami i liśćmi, a nie chcesz jej uszkodzić, dobrze usuwać z niej kurz za pomocą zimnego strumienia powietrza z suszarki lub przy użyciu małej włochatej zmiatki do kurzu.

Pomysł na niecodzienną dekorację z kwiatów wyrobowych.

Kwiaty sztuczne można umieszczać w wazonie, gąbce florystycznej suchej lub innych pojemnikach w zależności od wizji, jaką ma wykonawca. Jednym z ciekawszych propozycji na wykorzystanie tych kwiatów jest dosyć niecodzienne, no ale w końcu takie są zawsze najciekawsze. Świetnym sposobem na fenomenalne ożywienie i ozdobienie w sposób niekonwencjonalny swojego mieszkania czy biura jest wykonanie obrazy 3D z kwiatów sztucznych.

Obraz z mchu

Dla zwolenników zielonej roślinności w lekko dzikim stylu proponujemy podobną jak w przykładzie wyżej dekorację. Zamiast sztucznych kwiatów na płótnie lub tablicy korkowej umieść sztuczny mech. Może być jako pojedynczo występujący składnik dekoracji lub w połączeniu z innymi roślinami zielonymi albo dla złamania zieleni pojedynczymi akcentami główek kwiatowych sztucznych. Da zyskania jeszcze bardziej szalowego efektu, można zawiesić gotową już pracę na ścianie i oświetlić ją za pomocą drobnych światełek nawet takich choinkowych, jednak najlepiej sprawdzą się bezprzewodowe.