Narzędzia

Narzędzia florystyczne są czymś w rodzaju walizki z narzędziami przykładowo dla mechanika samochodowego. Różnią się jedynie zawartością i przeznaczeniem narzędzi. Są pewne czynności praktycznie w każdym zawodzie, których nie wykonamy jedynie z pomocą gołej ręki. Potrzebna będzie zestaw specjalistycznych przyrządów, które umożliwia wykonanie wszelkich kroków lub je ułatwią.

Narzędzia

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Niezbędny zestaw narzędzi florystycznych w każdej pracowni powinien zawierać w sobie takie przedmioty jak:

Sekator florystyczny

To narzędzie, które niezbędne jest podczas pracy w kwiaciarni lub przydomowym ogrodzie. Profesjonalny sekator powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego florysty i ogrodnika. Znacząco przyśpieszy i ułatwi on pracę z wymagającym materiałem roślinnym i drutami florystycznymi. Podczas zakupu sekatora warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które decydują o tym, czy narzędzie będzie wytrzymałe i czy praca z nim będzie przyjemna. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy narzędzie jest lekkie i dobrze układa się w dłoni. Jest to ważne, ponieważ, jeśli będziesz pracować z narzędziem przez wiele godzin to ciężki i źle wyprofilowany uchwyt sekatora skutecznie może spowolnić Twoją pracę. Bardzo ważny jest także materiał, z którego wykonany został sekator florystyczny. Powinien być odporny na intensywną pracę oraz uszkodzenia mechaniczne. Narzędzie wykonane z najwyższej jakości materiałów posłuży Ci przez długi czas. Ostrza sekatora powinny być odporne na korozje oraz pozostawać ostre przez długi czas. Dodatkowym atutem będzie antypoślizgowy materiał na rączce oraz specjalny zamek blokujący, który zapobiegnie niespodziewanemu otworzeniu się narzędzia. Uchroni Cię to przed skaleczeniami i zapewni wysoki komfort pracy.

Nożyczki florystyczne

Tak samo, jak w przypadku sekatora, nożyczki także są niezbędne podczas pracy z roślinami. Z ich pomocą jesteś w stanie przecinać delikatne łodygi kwiatowe, obcinać zbędne liście z łodyg kwiatowych, obcinać różnego rodzaju materiały florystyczne takie jak np. papier, rafiaflizelinafolia. Przed zakupem odpowiednich nożyczek florystycznych pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Powinny być one lekkie i poręczne, a ich uszy muszą być dobrze wyprofilowane. Rączki powinny być wykonane z grubego plastiku, który odporny jest na upadki i pęknięcia. Dodatkowym atutem będzie, jeśli będą one pokryte antypoślizgową, miękką gumą, która dodatkowo zapobiega bolesnemu wbijaniu się narzędzia w dłonie. Najważniejszą częścią nożyczek są oczywiście ostrza. I to one powinny wyróżniać się najwyższą jakością. Muszą być twarde i pokryte powłoką odporną na korozje oraz pozostawać ostre i gotowe do pracy przez długi czas. Ostrze powinno być wykonane w solidny sposób i być gotowe do codziennej pracy w kwiaciarni.

Nożyk florystyczny

Ten mały przedmiot bardzo może ułatwić Twoją pracę z roślinami i gąbką florystyczną. Przyda się w każdej pracowni florystycznej oraz kwiaciarni do obcinania łodyg i nadawania pożądanego kształtu suchej i mokrej gąbce florystycznej. Nożyk florystyczny od zwykłych wyróżnia się tym, że jego ostrze jest o wiele ostrzejsze, twardsze i przygotowane jest na intensywną pracę z materiałami florystycznymi. Jest bardzo ostry, dzięki czemu w szybki i profesjonalny sposób możesz obciąć łodygi roślin oraz obcinać gąbkę florystyczną bez obaw o uszkodzenie jej delikatnej struktury. Rączka nożyka jest wykonana z mocnego plastiku, odpornego na upadki z wysokości. Dobrze leży w dłoni, dzięki starannemu wyprofilowaniu krawędzi i odpowiedniej długości. To narzędzie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pasjonatów roślin, którzy oczekują od swoich narzędzi florystycznych najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.

Ściągacz do kolców

To praktyczne narzędzie na zawsze odmieni Twoją pracę z roślinami. Z pewnością nie raz Twoje dłonie pokaleczone zostały przez ostre kolce roślin, zabierając Ci jednocześnie cenny czas, prawda? Możesz temu zapobiec używając profesjonalnego kolcownika do ściągania kolców z łodyg kwiatowych. Ściągacz do kolców jest lekki i poręczny, a jego obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy włożyć łodygę rośliny do środka narzędzia lub do specjalnie zaprojektowanego uchwytu, a następnie w szybkim tempie, pewnym ruchem przeciągnąć narzędzie po łodydze. Kolce zostaną dokładnie usunięte, a Ty będziesz mieć możliwość przystąpienia do dalszej pracy bez obaw o skaleczenia dłoni. Ściągacz do kolców to specjalistyczne narzędzie, które ułatwi Twoją codzienną pracę i sprawi, że będzie ona prostsza i przyjemniejsza. Wszystkie nasze kolcowniki są wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów, co gwarantuje zadowolenie i satysfakcje z zakupu.

Pistolet do kleju

Pistolet na laski klejowe przyda się w momencie, gdy musisz szybko skleić ze sobą różne przedmioty. Takie jak m.in.: papier, drewno, plastik, karton. Pistolet w szybkim tempie nagrzewa specjalne laski kleju i daje klej na gorąco, który zapewni długotrwałe i mocne sklejenie ze sobą różnych przedmiotów. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy podłączyć pistolet do prądu, włożyć do niego laskę klejową, włączyć go i poczekać chwilę aż klej się nagrzeje. Potem można przystąpić do pracy z narzędziem. Pistolet do kleju szczególnie przyda się podczas tworzenia różnego rodzaju dekoracji np. wianków, stroików, bombek itp. Rezultaty przy użyciu kleju na gorąco są zdecydowanie lepsze i trwalsze niż przy użyciu zwykłego kleju. Idealny pistolet na klej powinien być lekki i poręczny, ponieważ zmniejszy to wysiłek wkładany w pracę z nim. Powinien także być wykonany z materiałów, które są odporne na bardzo wysoką temperaturę, ponieważ większość pistoletów podgrzewa klej do temperatury ponad 100 stopni. Ważna też jest moc, z którą pracuje pistolet, a także, na jakiej wielkości laski klejowe jest on zaprojektowany. Podczas pracy z pistoletem klejowym warto zabezpieczyć otoczenie, a także swoje ubranie przed ciężkimi do zmycia zabrudzeniami. Zaschnięty klej na gorąco jest praktycznie niemożliwy do zmycia z odzieży, dlatego podczas pracy z nimi warto ubrać profesjonalny fartuch florystyczny, który ochroni ubranie przed zabrudzeniem.

Wszystkie profesjonalne narzędzia dla florystów znajdziesz w ofercie naszej hurtowni florystycznej.