Taśma pogrzebowa

Taśmy pogrzebowe do wiązanek funeralnych. Taśmy z napisem ''Ostatnie pożegnanie" oraz gładkie do samodzielnego wypisywania. Nadadzą one każdej wiązance, ale również pojedynczym kwiatom elegancki wygląd. W pracy każdego florysty nieodłącznym elementem jest tworzenie kompozycji żałobnych, które mimo swojej smutnej tematyki również mogą prezentować się pięknie. Eleganckie, białe kwiaty i zielone liście idealnie będą współgrać z kolorowymi taśmami, na których można wypisywać słowa, które będą towarzyszyć zmarłemu podczas jego ostatniej drogi.

Taśma pogrzebowa

Jest 67 produktów.

Pokazano 1-67 z 67 pozycji
Aktywne filtry

Taśma pogrzebowa we wiązankach funeralnych

Florystyka funeralna kojarzona jest najczęściej z Dniem Wszystkich Świętych oraz pogrzebami i słusznie. Jednak należy pamiętać o tym, że o grobach najbliższych należy myśleć także przez inne dni w roku. Kompozycje funeralne bowiem tworzone są w kwiaciarniach bardzo często i ich wygląd często nawiązuje do aktualnej pory roku oraz świąt. Różnego rodzaju wieńce pogrzebowe wykonane na podstawie z mokrej gąbki florystycznej np. floretu lub ringu z gałązkami drzew iglastych i białymi kwiatami takimi jak chryzantemy, róże i lilie owinięte dodatkowo szarfą pogrzebową z napisem to klasyk, który zawsze sprawdzi się na uroczystość pogrzebu. W inne dni warto jednak pomyśleć o oryginalnych kompozycjach, które będą zdobić grób bliskiej nam osoby przez najbliższy czas.

Rodzaje taśm pogrzebowych

- taśma o szerokości 3 cm

- taśma o szerokości 4 cm

- taśma o szerokości 5 cm

- taśma o szerokości 6 cm

- taśma o szerokości 8 cm

- taśmy gładkie do wypisywania

- taśmy z napisem ''Ostatnie pożegnanie'' 

Wszystkie taśmy, które znajdują się w ofercie naszej hurtowni florystycznej, pochodzą od zaufanych dostawców. Daje to gwarancję najwyższej jakości i zadowolenia z produktu.

Kompozycje nagrobne na krzyżu

Marka Victoria posiada w swojej bogatej ofercie mokre gąbki florystyczne w kształcie krzyża. Są one dedykowane głównie pracom o tematyce funeralnej i właśnie tam znajdą swoje szerokie zastosowanie. Taką podstawę można bowiem ozdobić na wiele różnych sposobów. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem będzie odpowiednie umiejscowienie w gąbce żywych kwiatów i liści dowolnego rodzaju i koloru. Taką kompozycję można jednak nieco wzbogacić o takie elementy jak np. susz egzotyczny, mech, a nawet wstążki. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań osoby zamawiającej kompozycję lub florysty, który może zaproponować ciekawe rozwiązania. Kompozycje z żywych roślin tworzone na podstawie z mokrej gąbki florystycznej mają szansę przetrwać nawet kilka tygodni, jeśli tylko zostaną odpowiednio zabezpieczone i w późniejszym czasie odpowiednio się o nie zadba.

Kompozycje w kształcie serca

Kompozycje florystyczne w kształcie serca sprawdzą się zarówno podczas uroczystości pogrzebu, jak i podczas innych dni w roku. Zazwyczaj wykonywane są one na stelażu stworzonym z różnych materiałów, jednak łatwiejszym rozwiązaniem będzie użycie mokrej gąbki florystycznej w kształcie serca jako podstawy całej pracy. Do pianki florystycznej wystarczy odpowiednio wbić kwiaty i inne materiały florystyczne. Taka kompozycja w zależności od rodzaju wybranej gąbki może być leżąca (bez stojaka), stojąca (ze specjalną stópką), zamknięta lub otwarta z wyciętym środkiem, w którym można położyć np. znicz. Kompozycje w kształcie serca chętnie wybierane są szczególnie przez osoby, które straciły bardzo bliską sobie osobę. W takiej pracy można użyć ulubionych roślin zmarłego, które z pewnością by się mu spodobały lub całość wypełnić klasycznymi różami w towarzystwie zielonych wypełniaczy.

Kompozycje funeralne ze sztucznych roślin

Mimo że kompozycje z żywych roślin mogą być trwałe i zachowują swoje piękno na bardzo długi czas, to jednak prace z użyciem sztucznych kwiatów są o wiele trwalsze i mogą zdobić grób przez wiele tygodni. Takie rozwiązanie szczególnie popularne jest podczas zimowych miesięcy i oczywiście na Dzień Wszystkich Świętych. Kwiaty sztuczne może nie całkowicie, ale w bardzo dużej mierze potrafią oddać wygląd żywej rośliny i kompozycja z ich udziałem może wyglądać porównywalnie do tej, w której zostały użyte kwiaty żywe. O taką wiązankę nie będzie trzeba dbać w szczególny sposób, a mimo wszystko odwdzięczy nam się ona pięknym wyglądem.

Gest pamięci

O zmarłej osobie należy pamiętać przez cały rok. Nie wiąże się to jednak ze składaniem na jej grobie okazałych wianków i wiązanek, za każdym razem, gdy ją odwiedzamy. Gest pamięci w postaci małego bukietu obwiązanego elegancką szarfą pogrzebową, na której wypisana jest osobista wiadomość, podziękowanie itp. w zupełności wystarczą podczas zwykłych dni w roku. Nawet taki mały gest jest bardzo ważny.